Elektros įvadas į namą

Paskutinė elektros įvado fazė – statybinės dėžutės naikinimas, ir įvado atvedimas į namą, skydo tiesioginis pajungimas. Elektrą planavau atvesti į namą kartu su vandeniu – vienu metu iškasti dvi tranšėjas su ta pačia technika. Tačiau su vandeniu reikalai komplikuotesni, ir turėdamas kiek daugiau nei savaitę laiko, bebaigiant tinkuoti, nusprendžiau tranšėją išsikasti pats. Metrų nuo dėžutės iki katilinės pamato – 25. Taupant ilgį kasiau ne stačiu kampu o tiesiai iki namo kampo. CYKY’io buvo užkasta 30m, užteko.

Pirmą vakarą atkasiau po dėžute paslėptą laidą. Elektrikai prieš daugiau nei metus užkasė  jį gal 20 cm gylyje, bet lyginant sklypą, stumdant viską, ant viršaus užaugo dar bent 50cm smėlio, akmenų, betono… Visai padori duobė. Atkasus laidą kasiausi artyn namo. Situacija ta pati – kasi smėlį su akmenimis ir pavieniais betono blynais, kokie 40cm gilyn randi juodžemį, kurį užmiršo nustumti. Atsikapoji šaknis, iškrapštai akmenis, ir po juodžemio sluoksniu, pabaigai, vėl randi pliažinį smėliuką. Gylį taikiau apie 70-80cm, su mintimi, kad reljefas keisis ir sluoksnis gali storėti ar plonėti. Elektrikai sakė tiek nereikėjo. Per keturis ar penkis vakarus po 1-2 valandas kasimo čiulbant paukšteliams ir iškasiau. Jei nebūtų betono blynų, juodžemio, akmenų ant jo, smėlį tikriausiai būčiau iškasęs per vakarą ar du. Atkarpa parkinge, kur juodžemio nebuvo ėjo nepalyginamai greičiau.

Įvado laidą įkišo į 40mm diametro raudoną gofruotą apsauginį vamzdį. Dėl viso pikto, pusiau užkasęs dar pratempiau įspėjamąją juostą, ir viską užkasiau. Šiuo metu įjungtos tik dvi rozetės, bet oficialiai elektra jau namie. Lauko dėžutė lauks naujų savininkų.

Liko kyšoti tik vamzdis būsimai optikai iki gatvės, ir maitinimas vartams/varteliams. Deja, dar nežinau kur tiksliai jie bus. Šie kasimai palikti pabaigai – po vandens.

Gaila vandens įvadui reikia kasti gerokai giliau (minimum 1.2m, geriau 1.5m), būtų galima vėl išsikasti pačiam. Pabendravau su viena įmone (kaip supratau), kurie užsiiminėja inžineriniais tinklais dėl vandens pajungimo. 13 metrų kasimo, vamzdžio gatvėje pajungimas ir požeminės sklendės montavimas kainuotų €750, iš jų sklendė €350 su darbais, ir €30 už metrą tranšėjos su vamzdžiu, šarvu ir darbais. Neatrodo labai pigu, bet kol kas kitų variantų neturiu.

6 komentarai temoje “Elektros įvadas į namą

 1. nepamirškime paminėti, kad buvo panaudota paprasta STOP juosta, kuri kaip ir negalima naudoti – per skysta jog kasant traktoriumi pastebėti. visada patartina naudoti dvigubai storesnę ir platesnę geltoną juostą KABELIS. ji dedama virš kabelio uždengus ~20cm smėliu.

  1. Teisingai. Geriau būtų juosta „Kabelis“, tik senukai tuo metu jos neturėjo, o laukti kelias dienas vien dėl juostos (kuri nėra būtina laidą klojant šarve) – nesinorėjo. Tai suklojom ką gavom 🙂

 2. Turiu vandens sklendę. parduočiau už 40 eurų. Ketinau keisti sklendės vietą ir galvojau, kad reikės naujos, bet neprireikė.

  1. Pati sklendė, kiek mačiau, panašiai ir kainuoja. Bet paskui yra kintamo ilgio prailginimo flanšas, viršutinė apsauga su dagteliu, ir pan. Plius pats prijungimo mazgas. Pas mus tokia situacija, kad žinoma tik tai, jog vandens vamzdis yra gatvėje (sodai). Nežinomas nei gylis, nei tiksli vieta, nei trasos vamzdžio diametras (!). Kadangi jungsiu tikrai ne pats, meistrai vis tiek patys dalis parinkinės.

 3. Sveiki, ar statybinę elektros dėžutę dar turite? Kaip supratau planavote parduoti?
  Jei taip kokia kaina ir ar galite įkelt foto kas viduje dėžutės?

  1. Sveiki,
   kaip tik šią savaitę dėžutę fotografavau skelbimui, nes tiesiog sandėliuke užimą vietą. Viduje yra trifazis ir vienfazis kirtikliai, vienfazė ir trifazė rozetės, nuotėkio rėlė. Problema tik viena, bet nedidelė – sulūžęs užraktas ir pamestas „raktas”. Sutaisomas skardele, o „atrakinamas” atsuktuvu. Norint rimčiau užrakinti reikia galvoti papildomai. Kainą siūlyti, nuotrauką prisegu.
   Dėžutės vidus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.