2021 Planai

Išmintis kalbėjo vieno komentatoriaus žodžiuose – „Kai įsikėlė, nustojo rašyti“ 🙂 Manau, tai natūralus, ir tikėtinas scenarijus dažnam statytojui. Kai pradedi gyventi savo name, kuris atrodo visai nesenai buvo tik piešinėlis ir planas, po viso proceso perkratymo pereini į „užtarnautų rašymo atostogų“ fazę. Darbų yra, jie vyksta, keičiasi pobūdis ir prioritetai. Iš tiesų, mažiausiai galimybių rašyti yra prieš pat pabaigą, kai reikia žongliruoti apdailomis ir virtuvėmis vienu metu, kai sienos eina po lubų ir po grindų, bet dar kažko trūksta. Tuo pačiu – 2020 neatnešė nei vieno įrašo, nors viskas lyg ir buvo baigta. Kokie metai, tiek ir įrašų 🙂

Šiais metais toliau rašysiu įrašus chronologine tvarka, tik jie bus bent poros metų senumo. Tikslas – išlaikant seką pabaigti proceso aprašymą ir pasidalinti patirtimi. Taip pat, yra naujų planų šiems metams, kuriuos bandysiu aprašinėti „realiu laiku“:

  • Saulės baterijos ant stogo, kuris specialiai buvo projektuotas 30 laipsnių beveik į pietus.
  • Vejos laistymo sistema. Greičiausiai tai bus „pasidaryk pats“ variantas, nežinau tik kiek automatizuotas. Dar vienus metus laistyti rankomis nebenoriu. Reikia pradėti užsakinėti dalis iš kiniečių, kol dar laikas.
  • Vejos pjovimo robotas. Mano veja, jei taip galima pavadinti, būtų visai neblogas robotų bandymo poligonas. Sklypo sudėtingumu, įkalnių kampų įvairove ir statumu. Ir labai abejoju, ar ją visą galėtų apdoroti praktiškai bet koks rinkoje esantis robotas, net už labai neprotingą kainą. Taigi, esu tikras, kad darbo žoliapvovei ir trimeriui liks, bet plokštumas reikėtų automatizuoti.
  • Terasos pavėsinė, alia pergola (bet nevisai). Mažoji statyba ant statybos, projektas ir 3D brėžiniai jau yra, spaudimas iš suinteresuotų asmenų – taip pat.
  • Vaikų žaidimų namelis. Čia labiau „planas maksimum“. Plano/projekto dar nėra, tik idėja. Užsakovai užsiėmę indėnais miške ir knygų skaitymu hamake, spaudimo nėra. Žiūrėsim.

Viską padaryti per šiuos metus gana sudėtinga. Bet jei atostogavimas ir toliau bus apribotas, o motyvaciją palaikyti pavyks – viščiukus skaičiuosime per Kalėdas 🙂

3 komentarai temoje “2021 Planai

  1. Smagūs planai! Bus labai įdomu išgirsti apie įvykdymą. Mane ypač domina savadarbė vejos laistymo sistema 👍🏻

  2. Sveiki,

    Kaip su Jumis būtų galima susisiekti? Turiu keletą klausimų. Galbūt el.paštu? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.