Dailylenčių tvirtinimo stabdis

 Nuo paskutinio įrašo praėjo daugiau nei pusmetis, buvo nudirbta daug darbų, apie kuriuos dar reikės parašyti. Šiuo metu jau galima vadinti „finišo tiesiąja“, nes iki įsikėlimo likę darbai suskaičiuojami ant vienos rankos pirštų. Tai lubos, grindys, laiptai, santechnika ir durys. Virtuvės ir kiti baldai gaminami, artimiausiu metu bus montuojami, jų neskaičiuoju. Dažymas taip pat vienas jau padarytas, antras bus kaip paskutinis akordas. Grindys nupirktos, atvežtos, montuotojas laukia signalo. Laiptai (pakopos) užsakyti, su sumontavimu. Santechnika taip pat užsakyta, laukia plytelių klijavimo pabaigos. Durys.. dar neišrinktos, bet jų nelaikau esminiu trukdžiu įsikelti. Esminis trukdis yra kitas – lubos. Be jų nejuda nei grindys, nei laiptai. Sekant klaidžiais interjero idėjų vingiais, lubų prireikė medinių. Prisipažinsiu, ne mano tai sugalvota, bet vidaus apdailos stilius – nebe mano kompetencijų sritis. Aš atsakingas tik už inžinerinę dalį..

 Vidaus dailylenčių turėtų būti lengva rasti, įsigyti kokių nori, dar galima ir pagal kainą pasirinkti. Taip? Ne. Realiai, normali pasiūla yra tik eglinių, nedengtų, arba balintų dalylenčių. O jeigu reikia pušinių, ne balintų o baltų, A klasės (su minimumu šakų), ir dar tokio ilgio, kad nereikėtų išmetinėti po metrą? Misija „vargu bau“. Išknisau pusę interneto, aplankiau nemažas įmones, tuo užsiimančias Vilniuje ir aplink. Tikrai, pakonsultavo maloniai, davė pavyzdžių, bet pasiūla ribota. Perkant nedengtas problema su dažymu – reikia vežti į cechą, tikėtis, kad rezultatas bus kokio tikimasi, vėl parsivežti, ir t.t. Patogiau pirkti jau dengtas (gal net ir pigiau). Ir aš jas radau. Švediškos pušinės, baltos dailylentės važiuos iš.. Skuodo. 350+ km. Tiek Lenkija, tiek Baltarusija yra gerokai arčiau 🙂 Bet įmonė sukalbama, gausiu jau paruoštas lentas, reikiamo ilgio, liks tik sumontuoti.

Tai kame stabdis/problema? Ogi, kad nerandu, kas montuoja. Nors darbas gan paprastas, bet norisi žmogaus, kuris su tuo dirbęs ne kartą. Reikia mokančio nupjauti dailylentę taip, kad nereikėtų po to jos perdažyti (turėjau tokį pareiškimą, kad reiks), kad žinotų, kaip geriau tvirtinti, ir t.t. Dailylenčių montavime meistrai retai specializuojasi, o iš „suku gipsą, kloju plyteles, vedžioju santechniką ir kiti darbai“ atrinkti patyrusius su medžiu – sunku. Tad jei turite kontaktą žmogaus, kuris galėtų kokybiškai sumontuoti ~100kvm dailylenčių ant šlaitinių lubų – mielai priimčiau salės pagalbą. Ačiū 🙂

22 komentarai temoje “Dailylenčių tvirtinimo stabdis

 1. be abejo reikėjo paminėti, ar horizontaliai, ar vertikaliai.
  dailylentės darbas yra būti dailiai. nieko nesimatys, jei bus ar netiksliai sujungta, tad nematau problemų pasiimti eilinį gipso sukiką – juk gipsas irgi susukamas tiksliai!. tereikės tik skersinių staklyčių ir viskas ok. aš pats karkasą dariausi niekad nieko panašaus neveikęs. viskas įmanoma.
  pvz pasakysi kad kiekvieną pjūvį privalo daryti apklijuodamas dviem trim sluoksniais lipnios juostos – ir nebus jokių atplaišų + geras skersapjūklio diskas, ir viskas švaru.

  1. Lubų dailylenčių kryptis turėtų sutapti su pagrindinių šviesos šaltinių kryptimi. Mūsų atveju jos turėtų kaltis vertikaliai, svetainėje be sujungimų. Padaryti pačiam įmanoma, sutinku. Tik laiko tam nėra.

 2. Tiesa, įmonių kontaktų specialiai neviešinau, nes medžiagos dar neatvažiavo.

 3. nematau problemų dailylenčių montavime. Su skersinėmis gražiai susipjauni ir dedi pasišvilpaudama. Kone paprasčiausias ir maloniausias apdailos darbas 🙂

  1. Sutinku, kad darbas paprastas. Bet yra niuansų – lubos šlaitinės, darbas aukštyje nuo 3 iki 5 metrų. Ir po darbo pačiam sukant užtruktų tikrai ilgai, neturime tiek laiko.

 4. Mes namuose irgi darėmės balintų pušinių dailylenčių lubas. Vežėm irgi iš ten (gal net ten pat), dažėme ir sukome patys, tiesa, jau seniai, prieš kokius 8 metus. Esame patenkinti savo sprendimu, nors žinios nuo to laiko pagilėjo, dabar jau rinkčiaus kitokias dailylentes, žodžiu, sodyboj bus gražiau 🙂

 5. Mes namuose irgi darėmės balintų pušinių dailylenčių lubas. Vežėm irgi iš ten (gal net ten pat), dažėme ir sukome patys, tiesa, jau seniai, prieš kokius 8 metus. Esame patenkinti savo sprendimu, nors žinios nuo to laiko pagilėjo, dabar jau rinkčiaus kitokias dailylentes, žodžiu, sodyboj bus gražiau 🙂 Sėkmės finišo tiesiojoj, mes šiuos darbus atlikom jau gyvendami.

  1. Jei ne paslaptis, ką būtent darytumėte kitaip? Beje, mūsų dailylentės ne balintos, o baltos. Nesimato medžio spalvos

   1. Tiesiog rinkčiaus kitokį profilį, dabar atradau gražesnių ir storesnes dailylentes, bent 17 mm, bet čia tik skonio ir grožio klausimas.
    Beje, ar matėt kaip tos dažytos dailylentės atrodo gyvai? Nes aš ir tada namams ir dabar sodybai kai domėjaus dažytomis dailylentėmis, pardavėjai atkalbinėjo, sako patys nusidažysit geriau. Taigi, abiem atvejais pirkom nedažytas.

 6. hmm.. koks skirtumas tarp pušies ir eglės, kai tekstūros nesimato? 🙂 nugi po kelių metų net nepakelsit galvos pažiūrėt kas ten aukštai. ar gipsas, ar purkštas betonas, ar baltos lentos. atsipalaiduokit ir duokit bet kokiam meistrui užsidirbti. geriausia tam, kuris labiau patinka 🙂

  1. Tekstūros šiek tiek matosi, nesimato spalvos. O skirtumas tarp pušies ir eglės, pasirodo yra. Apie jį papasakojo ir gyvai parodė „Medžio gausos“ konsultantė. Eglės šakelės mažesnės, bet jos visos be išimties suskyla. Jei lenta balta, tai iš toli matosi tik baltas lentos kontūras, ir šakelių skilimai kaip dėmės. Sakė buvo nepatenkintų klientų tokiu rezultatu, todėl jie baltomis eglinėmis nebeprekiauja (tiesa, jų padengimas buvo stipresnis, struktūros praktiškai nesimatė). Pušies šakos didesnės, bet jos retai skyla. Ir A klasės pušinėse šakų labai nedaug. Tad, skirtumas yra.
   Duodu užsidirbti bet kokiam meistrui, kuris gali pradėti per savaitę, ir per savaitę tvarkingai padarys. Tik kol kas tokių neturiu..

 7. Pas mane lubos – aukštos šlaitinės kaip ir pas jus. Bet iš juodailksnio – juodalksnio ir drebules galima isigyti „Nemenčinės medienoje”. Kuo labai patenkinta aš – tai kad dailylentės sudėtos su tarpeliais, kaip groteles, labai šiuolaikiškai ir originaliai atrodo. Vat su meistru nebuvo problemų – tėtis sudėjo, bet kategoriškai nesutinku kad lengvas darbas, tikrai sunkus, ir laaabai daug kruopštumo reikalaujantis.

  1. Mes taip pat norėjome daryti su tarpeliais, bet su tuo yra daug neaiškumų (bent man). Juodalksnis spalvotas, tai nėra privalumas norint baltų lubų. Kalant su tarpeliais baltas lentas matysis (tikriausiai) vinukai, nes paslėpti nėra kaip, nėra špunto. Nebent reikia dažyti po sumontavimo. Pagrindinis juodalksnio, ir kitų lapuočių minusas – jų nebūna ilgesnių nei 3 metrai (bent aš nemačiau). Man reikia 3.5m, o tai reiškia sujungimus. Su spygliuočiu iki 6m to galima lengvai išvengti. Jūsų lubos gražios, tėtis gerai pasidarbavo. Mes bandysime su pušinėmis, tik reikia meistrus surasti.

  2. Aš irgi nesutinku kad tai lengvas darbas. Aišku, priklauso nuo reikalavimų galutiniam rezultatui, bet suvest lygiai dailylentes kad sutaptų tarpeliai, kad gražiai sueitų ties kraigu ir ypač su sienomis, kai jos dažniausiai kažkiek nelygios ir išvengti kampukų, kurie šiaip jau bent man gadina visą vaizdą, tai tikrai nemažo meistriškumo reikia.

   1. na va, pradedat pagaliau išsakyti technines sąlygas darbams – vertikalus montavimas be kampukų ties sienomis ir tokiu pat sujungimu ties kraigu, pataikant lenteles viena į kitą. nu čia dailidės reikės, ne statybininko 🙂
    be abejo neįsivaizduoju, kaip turės suvesti lenteles dailidė be kampukų, kai spėju sienų paklaidos visvien bus keli cm. ar tikrai jau taip norite kad ties kraštais nebūtų kampukų? keiksis meistras ir kels kainą tokiam reikalavimui

 8. Turiu keletą pažįstamų auksarankių, kurie patys pasidarė tokias lubas, jeigu tik jie tuo užsiimtų profesionaliai – parekomenduočiau, bet deja, jie dirba tik patys sau – jiems tai hobis. Bet žinoma tam reikia laiko, o jo neturit, tokias lubas pasidaryti tikrai nelengva, darbas iškėlus rankas į viršų tikrai ne iš greitųjų. Paklausinėsiu rytoj, gal mano kontaktai turės ką rekomenduoti, jeigu dar reikia.

  1. Ačiū, bet jau nebereikia 🙂 Rytoj pradeda per skelbimus rasti meistrai. Šneka gerai, reikės žiūrėti kaip dirbs

    1. Baiginėja būtent šiuo metu. Pačios dailylentės sukaltos, liko „galiukai” visokie: prileidimai, paslėpimai, padažymai. Šiandien turėtų baigti. Jei kas užtruks, tada rytoj arba pirmadienį. Betkokiu atveju pirmadienį prasideda grindys.

     1. Jei nuotraukėlėmis papildytumėt šį įrašą – būtų super šaunu! Su medienos kokybės įvertinimu ir tiekėjų kontaktais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.