Elektros stulpo „upgreidas“

El. stulpas  Negaliu dar rašyti, kad elektra jau įvesta į sklypą, nes oficialiai darbai dar nepriimti/nebaigti. Tačiau paskutinį kartą lankantis jau apžiūrėjau, kad darbai įvykę, nutiestas požeminis kabelis, sutvarkyta kasimo vieta, nutiesta naujas antžeminis kabelis ir smarkiai „paupgreidintas“ mano sklype styrantis stulpas. Tuo pačiu metu elektrą vedėsi ir kaimynas, kuris pernai surentęs namą ant seno garažo vietoj pirties (dabar tą garažą šiltinasi ir rengiasi vidų). Kadangi prijungimas buvo nuo tos pačios atramos, o oru šiais laikais iki namo nevedama, tai stulpas pasidabino cielais dviem įvadais – viena dėžute ir kitu.. amm.. nežinau kaip pavadinti, daiktu požeminiam įvadui. Dar be atsiklausimo privataus sklypo ribose rausė požeminiam įvadui, bet tiek to. Žodžiu – elektra yra gerai, tačiau vaizdelis nesužavėjo, lauksim, kol visas antžemines linijas paslėps po žeme (visai netoliese tokius „slėpimo“ darbus atlikinėja). Beje, nesu elektrikas, bet pajungimas nuo laidų viršuje atrodo įdomiai ir nelabai patikimai.

Realiai rangovas darbus atliko tikrai greitai. Terminui dar likę daugiau nei dvi savaitės. Šiuo metu galiu jau užkasinėti savo kabelį, statyti dėžutę, matuoti varžas ir eiti pažymos į VEI, kurios reikia sudarant el. tiekimo sutartį. Tam matyt reikės kreiptis į Konstantiną, kuris suprojektavo šį pajungimą, sakė pagelbės ir su varžomis. Elektros atsiradimas sklype bus pirmas realiai įvykęs darbas, na, neskaitant išvalymo.

4 komentarai temoje “Elektros stulpo „upgreidas“

  1. Sveiki, ar teisingai supratau kad ruosiates elektros stulpa naikinti ir vietoj oro linijos diegti kabeli po zeme? Jei taip,tai gal domejotes ar siuos darbus planuoja sklypo savininkas ir apmoka pats ar tai lesto rupestis? Idomu,nes per mano sklypa eina vienas aukstos itampos el stulpas,bet detaliajame plane jo nera. Galvoju ar lesto ji nuims ir ives sklypams elektra ar tai savininku rupestis? Gal kam teko susidurti.
    dekui

    1. Sveiki, elektros linijos yra lesto nuosavybė ir jie patys sprendžia, kaip tą liniją diegti, kada modernizuoti. Aš tik žinau, kad netoliese yra daromi linijų keitimo darbai iš oro į požeminę ir visos naujos linijos yra požeminės. Nemanau, kad sklypo savininkas gali inicijuoti tokį procesą. Bet čia tik mano nuomonė.

  2. Būtent savininkas ir gali inicijuoti tokį procesą. Tik yra vienas minusas, darbus savininkas turi finansuoti 100 proc. Tereikia tik nueit į ESO ir parašyti prašymą oro linijo kabeliavimui tarp stulpų Nr… ir tuomet parengti projektą, susimokėti pinigus ir stulpai bus sukišti po žeme 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.