Atsibudo..

Mano nelaimei. Paskambino lesto vadybininkė pora dienų nuo projekto pridavimo, paprašė statybos leidimo. Pabandžiau mėtyt pėdas su ta pažyma iš savivaldybės. Nusiunčiau ją nuskanuotą el. paštu. Tylu. Nežinau, geras ženklas, ar blogas. Jaučiu, kad vis tik teks sulaukti to statybos leidimo.

Kelios pastabos apie lesto tvarką: elektrą galima įsivesti ne tik į namą, bet į visą eilę pastatų: sodo namelius, ūkinius pastatus, sandėlius, etc. Jie visi turi būti registruoti, į neregistruotą lauko tualetą nepavyks. Taip pat, jei prašymas pateikiamas ir projektas daromas į daugiau nei vieną sklypą, statybos leidimo nereikia. Tai mažne vienintelis mano matytas būdas atsivesti elektrą į tuščią sklypą be registruotų statinių ir statybos leidimo. Manau taip elektra aprūpinami sklypai, kuriuos praduoda su elektra.

9 komentarai temoje “Atsibudo..

 1. Mūsų Lesto neprašė leidimo statybos, bent jau kol kas o rangovas jau parašė, kad iki liepos 17 dienos bus įvesta elektra. Prašymą dėl sąlygų užpildėm kovo 18, o kovo 23 jau buvo paruošta sutartis ir sąskaitą apmokėjimui… Viska darėm per manoelektra.lt į lesto ne karto nebuvom nuvykę 🙂 Mes pasirinkom, kad lesto projektuotu, nes pabijojom visų popierizmų, derinimų su kaimynais itt. Mums gavosi 159m, tai kaina gavosi nemaža.

  1. Aš dabar taip pat greičiausiai rinkčiausi, kad lesto darytų projektą. Nors pinigine prasme tai tikriausiai brangiau, bet laiko būtų sutaupyta, gal ir statybos leidimo problemos išvengta. Man tada atrodė baisokai nurodytas 100 dienų projekto darymui, bet pats užtrukau tikrai ilgiau 🙂 Jei jums taip greitai padarė, tikriausiai nereikėjo projekto, arba jis buvo labai paprastas.

   1. Projektas dar neparengtas. Pagal sutartį Lesto įsipareigoja parengti projektą per 100 dienų ir rangovas per 80 įrengti. Po apmokėjimo gaunu email’ą iš lesto, kad rangovas jau pasirinktas ir jie visi kartu numato užbaigti visi darbus iki liepos 17 dienos. Pažiūrėsim, kaip bus realybėje… O dėl projekto sudėtingumo ir kainos, tai gavosi kad projektą jeigu atskirai daryt, architektai norėjo 240eur + 200eur toponuotrauka. Sumoj gavosi, kad jeigu viskas lesto daro tai gaunasi brangiau 150eur.. nutarėm permokėti, bet visu derinimų vargus atiduoti lesto 🙂

 2. Projektą geriau kartais kad darytų patys Lesto, nes jie visus kabinetus geriau žino kur kokius parašus surinkti, jiems tai paprasčiau, o samdytas iš šalies projektuotojas gali ilgiau reikalus vilkinti. Mums darė projektą dirbantis Lestui (Lesto samdo projektuotojus kaip ir įmones kurios vėliau praveda kabelius konkurso būdu) tas pats projektuotojas kuriems ir kaimynystėje ruošė elektros planus būsimų namų kvartaliukui, tai reikėjo begalės dokumentų ir iš melioracijos ir iš kelių ir seniūnijos ir t.t., dar būtų tekę daryti visos apylinkės kelio topo nuotrauką, tai mums pasisekė kad jos jau nebereikėjo daryti atskirai, nes buvom prijungti prie to pačio projekto.., bet pats projektas visvien nepigiai kainavo ir tikrai ilgai užtruko, bet jei tektų samdyti iš šalies, tai tikrai ne bet kas jį būtų ir padaręs..

  1. p.s. mums gavosi po tiesumu 350m trasa, jei berods virš 300m, tai Lesto skaičiuoja tiesinį atstumą, ne kelio. Tai suma gavosi nemaža ir už projektą ir už atvedimą 🙂

   1. Pas mane nuo pajungimo taško iki sklypo gatve yra apie 200 metrų, bet projektas apima tik keliasdešimt metrų kur reikia pakloti papildomą kabelį, visa kita eis jau esančiomis atramomis. Pasak projektuotojo kaina turėtų būti proto ribose.

  1. Tiesą pasakius nežinau kuriai grupei priskirta, niekur prisijungimo sąlygose to neišskaičiau, o sutarties dar nėra. Įtariu visai pataikyčiau į pirmą grupę, nes transformatorinės rengti ar keisti nereikia, o projektą rengiau pats. Žiūrėsim

   1. Jus priskyre II grupei jeigu projekta teko daryt. Bet kai darote patys projekta lesto taiko -40% Nuo bendros prisijungimo sumos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.