Lietuvoje viskas pinga!

Nors skamba absurdiškai ir ne pagal žiniasklaidos dūdelę, bet šiuo atveju tai tiesa. Kalbu apie LESTO ir elektros įvadą. Susiklosčius eilei aplinkybių (ir gal su trupučiu asmeninio nepaslankumo) elektros projektas iki LESTO keliavo pusę metų. Ir kai tik jau gavau sudarytą sutartį, beliko internetu ją patvirtinti, vienas komentatorius (slapyvardžiu Krisk, ačiū jam dar kartą) pakomentavo, kad yra nauji elektros įvedimo įkainiai, galiosiantys nuo birželio pirmos. Skirtumas dvi savaitės. Teko mikliai pasidomėti ir suskaičiuoti abu variantus. Tiksliau suskaičiuoti naują variantą, nes pirmasis sutartyje aiškiai pateiktas:

II vartotojų grupė M=29,58×12 + 2,5×47= 472,46 EUR
kur L- apmokestinamas trumpiausias geometrinis atstumas- 47 m

Plius 21% PVM = €571.68. Greitai suskaičiuojam naujas kainas:

25.32 * 12 + 4.36 * 47 = €508.76 + PVM = €615.60

Kame pigumas, sakote? Kilovatas kiek pigesnis, kai metras nutiesimo brangesnis vos ne dvigubai, ir metrų pas mane keturis kartus daugiau nei kilovatų. Taigi dar II grupės vartotojams taikoma 40% nuolaida, jei projektas ruoštas savo lėšomis! Sutartyje ji įskaičiuota. O naujame skaičiavime: €615.60 – 40% = €369.35. Bendras atpigimas mano atveju apie €200, daugiau nei trečdaliu. Dėl tiek galima ir palaukti porą savaičių, kol sutartis bus automatiškai pergeneruota 🙂 Po patvirtinimo ir apmokėjimo LESTO įsipareigoja elektrą įvesti per 50 dienų (neišklausiau ar darbo ar kalendorinių). Na o tada visokios pažymos iš inspekcijų ir pan. Pagal planuojamą veiksmą tam laikui tai bus tik uogelės..

Dar vienas įdomus momentas – kaimynas pasistatė namą (antrą) ir jam veda elektrą. Namas visą žiemą stovėjo jau su stogu, langais ir apšiltintas, bet statybos leidimas gautas tik šių metų kovą 🙂 Na, sukasi žmonės kaip gali. Teko sužinoti, kad elektros prijungimui išduotos tokios pačios sąlygos, kaip man. Bet sutartis dar nesudaryta. Taip išeina, kad kas pirmas sudarys sutartį, tas ir sumokės, o kitas tik prisijungs kaip I grupės vartotojas. Reikės pasiūlyti pasidalinti prijungimo išlaidas, žiūrėsim kaip reaguos 🙂

Kas nepinga, tai statybininkai. Senamiestis pilnas kranų ir grandiozinių projektų. Išėjus į miestą, centre tiesiog gali skaičiuoti statybų aikšteles. Juda net visokie dešimtmečius marinuoti projektai, kaip kad daugiabutis Mikalojaus gatvėje. Maniau to net projektą pamest turėjo jau 🙂 Tai gali reikšti du dalykus – arba statybininkai vėl taps daugiausiai uždirbantys darbuotojai ir užsakovai uždirbs mažiau už jiems dirbančius statybininkus (kuriam laikui), arba kažkas pokštels, ir bus eilutė bankrotų. Pagal statistiką, esamą paklausą ir ekonominę situaciją mūsų NT vystytojai yra gan drąsūs ir rizikuoti nebijantys žmonės. Be to, treniruoti optimistai. Ateinantys metai parodys, kiek pagrįstas buvo optimizmas, ir kiek atsiras norinčių pirkti butus be parkingo už 2.5 tūkstančio europietiškų per kvadratą. Mums, dėja, tai reiškia tik brangesnius statybininkus savoms statyboms.

3 komentarai temoje “Lietuvoje viskas pinga!

 1. Sako aukštos klasės butų trūksta – graibo investuotojai ir tie patys rusai.
  Tai senamiestis sukruto.
  O žemos klasės už aukštą kainą tai tikrai per daug pristatyta. Kažin ar daugės.
  Tad darbas neturėtų labai brangti.
  Ah, atsiminiau. Gi A klasės reikalavimai darbus paskatino. Gal tikrai dabar skuba baigti B klasės namus. Tai dar kokius metus truks, spėju.

  1. B klasės namas gali būti baigtas ir priduotas bet kada, svarbu leidimas statybai būtų gautas šiemet. Taip mastant turėtų būti projektavimo ir leidimų bumas, o ne statybų 🙂 Šiemet vykstančios statybos greičiausiai buvo inicijuotos pernai, per pavasarinį kainų šuolį, stabdis po euro nelabai buvo planuotas, manau.

 2. O man tas pigumas rodos tik tiek, kad skaičiukai truputį mažesni, bet visumoj viskas smarkiai brangiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.