Medžiagiškumas

Pagrindinis klausimas lieka sienos. Iš ko? Visai patiko ICF sistemos (liktiniai klojiniai), daug apie jas skaičiau. Amerikiečiai pagrinde aptarinėja dvi alternatyvas – karkasą arba ICF. Jie pratę prie karkasinių lengvų statinių, tai ICF atrodo kaip pastatas – tankas. Neprapučiamas, neperšalamas. Mūsuose pasirinkimų yra daugiau. T.y. 4 rūšių blokeliai, ICF ir.. plytos. Pats plytų ir nesvarstyčiau, bet matau vis dar statant, ir statybininkai kai kurie rekomenduoja, neišsiaiškinau kodėl. Visais atvejais vienas dalykas išlieka pastovus – šiltinimas. Nesuradau argumentų prieš polistirolą. Konkrečiau – neoporą. Taip, brangesnis už paprastą baltą, bet ir pranašesnis. ICF sistemą tai išspręstų vienu šūviu. Namas surenkamas, užbetonuojamas, vuala. Šiltinimas yra, monolitas su didele termo mase yra. Dedi stogą ir turi dėžutę. Labiausiai nepatinka šiltinimos sluoksnis iš vidaus, mikroklimato požiūriu. Visa kita išsprendžiama. Nors, priklauso nuo sistemos. Esminis klausimas – kainos skirtumas tarp tradicinių technologijų, t.y. blokelių. Skaičiuojant irgi reikia nepasiklysti, nes į blokelių kainą reikia įskaičiuoti mūrijimą, skiedinį (klijus atskirais atvejais), apšiltinimo medžiagas, jų klijus ir tvirtinimą. ICF atveju tai tik pati medžiaga, surinkimas ir užbetonavimas. Greitis nėra svarbiausias kriterijus, bet plytų atveju tai gali ir atbaidyti.

Renkantis blokelius situacija nekokia – visi turi minusų:

  • Akytbetonio (dujų silikato) labai geria drėgmę, o per statybas lietaus neišvengt. Dėl to praranda tvirtumą, labai ilgai ta drėgmė neišsivaikšto.
  • Keramzito blokeliai pliusų turi nedaug. Minkščiausi, reikia daug armatūros sutvirtinimui, nepatikima, jautru brokui.
  • Keraminiai. Pagrindinė bėda – šilumos/šalčio ciklų kiekis. Dažniausiai jie gali „pergyventi“ 25 ciklus neprarasdami savybių. Grubiai tai 25 metai, ir tai tik deklaruojama, kas žino kaip yra realiai?. Jie su oro tarpeliais viduje, būna įvairių storių. Tvirtumo požiūriu irgi nėra čempionai, sunkiau apdirbti.
  • Silikatiniai blokeliai. Patys tvirčiausi, ilgaamžiškiausi, bet patys šalčiausi ir sunkiausi. Jų atveju šiluminė varža praktiškai nesiskaito, viskas gula ant gležnų šiltalo pečių. Jo tiesiog reikia daugiau, o norint pasiekti reikiamą varžą su vienu sluoksniu gali tapti problematiška.
  • Durisol’is. Apskritai tai įdomus daiktas. Prie blokelių nelabai net priskirsi, nes tai irgi yra liktiniai klojiniai. Tik ne taip gerai susikloja kaip ICF, ne tokie tikslūs, ir blokelio sandara nevienalytė – skirtingose vietose skirtingos medžiagos. Per daug minusų ir klaustukų.

Kainos ne taip lengvai pasiduoda skaičiavimui, nes jos dažniausiai būna kubais, o sienos skaičiuojamos kvadratais. Plius ne visi blokeliai vienodo storio, ir iš kubo išeina nevienodas kvadratų kiekis, jau nesigilinant į siūlių storius ir pan. Kainos šiai dienai svyruoja nuo šiek tiek virš 200 iki 300 su trupučiu už kubą. Mūrijimas apie 130Lt už kubą. Apie ICF kainas dar neturiu žalio supratimo. Gavus kažkokius brėžinius reikės eiti kalbėtis su statybininkais, skaičiuoti kadratūras ir sąmatas. Blogai yra tai, kad greičiausiai apie medžiagiškumą manęs bus paklausta jau šią savaitę, kai konstruktorius pradės darbą. Bet, jis tikriausiai taip pat pateiks kažkokią nuomonę ir argumentus. Žiūrėsim.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.