Perdangos ir mega-sija

Praėjusios pora savaičių buvo produktyvios. Pirmo aukšto mūras išaugo mikliai, po to pradėjo kilti svetainės sienos iki pat kraigo. Sudėjus pirmo aukšto sąramas virtuvėje, atėjo eilė kolonai, ir sijai, kurios masštabų nesuvokiau, kol gerai neišanalizavau konstruktyvo. Vieną penktadienį radau štai tokį reikalą iš klojinių:

Klojiniai Priekinė dalis L formos, 11m ilgio, ant jos krašto dėsis perdangos plokštės, kurios jau guli šalia. Šoninė dalis tiesi, 6.5m ilgio bet irgi 60cm aukščio. Daiktas vientisas, atremtas į koloną. Pakrikštijau jį mega-sija. Po savaitgalio buvo sudėtos surenkamos perdangos plokštės, ir užbetonuoti/surišti tarpai. Blokelių paletės taip pat nieko nelaukiant sukrautos.Išpakuota sijaGal statybininkams tai įprasta, bet man tokio mastelio liejinys atrodo įspūdingai. Bent vienbučiui namui.

Sumontavus perdangą atsirado naujų kambarių. Štai, virtuvė jau turi lubas ir langusconv_dsc_8360

Automobilio vieta atrodo labai erdvi ir aukšta. Kai susidės fasadas, viskas atrodys kiek kitaip.conv_dsc_8392

Per kelias dienas netruko pakilti ir dalis antro aukšto. Tačiau sudėjus perdangą ant darbo kambario pusantriniame aukšte, prireikė pabaigti užbetonuoti svetainės žiedą ir pakelti antrą sieną. Tad praeita savaitė baigėsi pusiau pakeltu antru auštu, bet su abiejomis svetainės sienomis išmūrytomis iki galo.conv_dsc_8391

Užbaigtas mažasis svetainės langas, kuris lygiuoja su darbo kambario langu. Darbo kambarys, tik 9 kvadratai – toks ir jausmas užėjus, kišenėlė.conv_dsc_8422

O čia vaizdas į „master bedroom“, pagrindinį miegamajį. Aukščio pojūtis yra, didelis langas panašu, kad pasiteisino – pušys matosi, o žemė – ne. Nors kol kas, kol nėra stogo, nei viena erdvė neatrodo didelė.conv_dsc_8464

Praeitą savaitę pavyko surasti 9metrų schiedel rondo plus kaminą su ženklia nuolaida, už mažiau nei €1700. Vakar reikėjo apsispręsti, kuriose vietose daryti krosnelių/kamino pajungimus. Kadangi neturiu numatęs konkrečios krosnelės (ar židinio), pajungimą palikau per viršų, 2m aukštyje. Taip pat ir katilinėje. Sprendimas gana skubotas ir su streso prieskoniu (nors ir pasitarta su architektu), nes prireikus skylės kitur nieko jau nebepadarysi, tai reiškia ir krosnelės su paslėptu dūmtraukiu nebus. Bet.. o ką daryt 🙂 Kaminas turėtų iškilti šią savaitę. Pabaigus sienas bus iš karto mūrijamos ir pertvaros antrame aukšte. Ne visos jos bus iš M12 blokelių (kitos – gipsinės), bet mūrytos tarnaus ir kaip stogo atrama.

7 komentarai temoje “Perdangos ir mega-sija

  1. Dėl kamino – tai meistrai gali padaryti skylę ir bet kur kitur jau sumūrytame kamine, kitame aukštyje. „Degio” ir „Židinių meistrų” specialistai tai įrenginėja.

    1. Rolandai, tu sneki apie apie naujos skyles padaryma moduliniame schiedel kamine? nelabai isivaizduoju kaip tai turetu atrodyt, nes abejoju, ar jie keramikini indekla graziai prasigreztu, ir ar graziai prisiklijuotu alkune..

  2. Sveiki,
    butu idomu suzinoti kas dare mega-sija ir kiek kainavo, nes man panasios konstrukcijos reikes automobilio stoginei.

    dekui

    1. Na, sija atskirai kaip ir neveikia. Prieš tai reikia kolonos pagrindo, pačios kolonos, o tada tik sija. Darė tie patys statybininkai kaip ir pamatus ar mūrą (įmonė). Grubiai skaičiuojant sija kainavo apie €2000.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.