Stogas: laikančios konstrukcijos

conv_dsc_8776 Paskutines dvi savaites judėjo stogo montavimo darbai. Savaitės pasitaikė neįpatingos – šventinė diena, po to lijo porą dienų, plius praeitą penktadienį statybininkai turėjo skubių darbų kitame objekte. Visumoje – gegnės sudėtos. Vienu metu statybininkai praleido pro akis gegnių montavimo brėžinį, ir priskaičiavo atstumų „iš akies“. Taip netinka, todėl jau prikaltus kampus reikėjo perkelti kur reikia. Papildomos skylės nepatinka, bet ką daryti.

 Tarp gegnių tarpas – 55cm. Numatyta dėti 56.5 pločio Knauf TP115 vatą (liamda 0.037), tai kaip ir pats tas. Realiai pamatavus atstumas svyruoja nuo 55 iki 56cm, bet nemanau, kad verta dėl to kabinėtis.conv_dsc_8751 Sijos nebuvo idealiai tokių matmenų kaip brėžinyje (160×320 vietoj 150×300), bet gegnes pripjovė kaip reikia. Stogas įgavo formos, matosi, kad namas bus storesnis, nei yra sienos.conv_dsc_8767

Tiesa, viena jungiamų sijų buvo išsilenkusi – kreiva. Matėsi dar prieš užkeliant. Nesuprantu, kaip tai galėjo atsitikti klijuotai medienai, gal užteko to vieno savaitgalio, kada jos buvo neišpakuotos juodoje plėvelėje prieš saulę (kaip tik kraštinė). Kitos – idealiai tiesios. Montuojant tai truputį kėlė problemų, nes sija ne visiškai tiksliai pataikė ant atraminio tašo (porą cm išlindo). Statybininkai įtempė ją reikalinga kryptimi su prie perdangos pritvirtintu diržu ir pastatė į vietą. Vėliau laikys gegnės. Svarbiausia, kad kreivumo neliko, ir viskas tvirtinasi, kur turėtų.

Mūrtašiai (murlotai) montuoti pagal reikalavimus – paklojant hidroizoliaciją ant mūro, sujungimus darant ant varžto. Hidroizoliacija taip pat dėta po sijomis ir atraminiais tašais (visur, kur mediena liečiasi su mūru/betonu).conv_dsc_8715

Dėl impregnavimo. Aš giluminį impregnavimą įsivaizdavau kitaip, nei atrodo nuotraukoje žemiau.Taip, yra kažkoks įsigėrimas. Bet atrodo tik kaip gerai pamirkytas. Tiesa, skirtingi gaminiai, kaip gegnės, mūrtašiai, grebėstai, greičiausiai važiavo iš skirtingų vietų, ir yra skirtingo apdirbimo. Gegnės – šviesios, gaminti tašai – tamsūs. Bet įsigėrimas pas visus panašus. Tik vėliau sužinojau apie impregnavimo klases. Pasirodo, 2 klasės impregnavimą galima atlikti tiek mirkant, tiek giluminiu būdu. Maksimali klasė yra 4, gaminiams, skirtiems sąlyčiui su vandeniu. Jei mano pirktas „giluminis“ impregnavimas buvo tik 2 klasės, nebeturėsiu prie ko kabintis. Šiuo metu laukiu atitikties deklaracijų su nurodytais impregnavimo būdais ir klasėmis. Pamoka – prieš renkantis geresnį impregnavimo būdą nei mirkymas/dažymas, reikia nurodyti impregnavimo klasę ir įtraukti tai į užsakymą. Iš kitos pusės – mano paties „Asepu“ tris kartus teptos sijos atrodo beveik natūralios spalvos, su nežymiais pamėlynavimais…conv_dsc_8638

conv_dsc_8714

conv_dsc_8747

conv_dsc_8762

conv_dsc_8745

Po svetainės gegnėmis jau įtempinėjamos virvutės laikyti vatai. Tiksliai dar neišsiaiškinau, bet greičiausiai vata bus dedama iš viršaus, prieš pat uždedant difuzinę plėvelę. Taip galima išvengi nelygaus sudėjimo ir kampų užsilankstymo dedant iš apačios. Plius – darbas daug lengvesnis.

8 komentarai temoje “Stogas: laikančios konstrukcijos

 1. kur planas? kur įvairios specifikacijos (gegnių storiai/pločiai, murlotai, strypų storis, kokie kampai naudoti, kokie tvirtinimo varžtų storiai, matau naudojote ir vinis, kokias?)

  ką planuojate toliau daryti? kokią medžiagą dėsite? koks nuolydžio kampas? mums gi įdomu 🙂

  labai džiugu kad yra pagaliau paaiškinta su impregnavimu, ir parodyta reali jo nauda (ar jos nebuvimas).

  1. Reikės matyt parašyti atskirą postą apie stogo projektą. Detalės minėtos kituose įrašuose, bet dedikuoto tam nebuvo.

  1. Taip, gegnės tvirtintos tik kampukais. Iš viršaus laikys grebėstai, o iš apačios bus kitas karkasas (iš 150×50 tašų), nes gegnės yra 25cm pločio, o bendras šiltinimo storis bus 45-50cm.

 2. nesiparinkit dėl gegnių tvirtinimo – jos gi viršuje padėtos ant sijos. tai skėtimosi nėra stipraus.
  aišku aš nelinkęs tikėti kad tik keturi vinukai jas laiko apačioje – tai pavojus jau slinkimui o ne išsiskėtimui.
  laukiame blogerio papildymų apie tvirtinimo sprendimus. ir kaip minėjau, būt šaunu planelis, specifikacijos ir pan įdomybės.

  1. Kampukai iš abiejų gegnės pusių, tai maždaug 8 vinukai į gegnę ir tiek pat į mūrtašį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.