Tveriam tvorą

Kadangi statybos pradžia nusikėlė į rudenį, nusprendėm pasidaryti tuos kelis darbus, kuriuos bet kokiu atveju reikės padaryti. O dabar, kol dar yra pinigų ir (sąlyginai) laiko, labai neblogas metas tuo užsiimti. Vienas iš tokių darbų – tvora. Šiuo metu sklype randame dažnai prišiukšlinta, kartais ir blogiau (miškelis vistik). Atsibodo, reikia apsitvarkyti, o ir kaimynai šnairuoja truputį jau.

Mūsų sklypo išmatavimai 28x40m, ir yra tik vienas kaimynas per trumpesnę kraštinę, su tvora. Man pačiam lieka nei daug nei mažai.. bent 110 metrų tvoros. Apie 70 metrų (visa ne fasadinė) tvora bus miškeleyje arba šalia jo. Kadangi tose pusėse reikia tik apriboti dvikojų žvėrių judėjimą ir palikti vaizdą, buvo idėja tiesiog ištempti tinklą. Vaizdo neužstoja, atlieka užduotį, pigu. Tinklas gali būti net koks nedažytas arba rudas, kad susilietų su aplinka ir iš toliau jo nesimatytų. Bet taip paprasta būtų tik tveriant sklypą „Kaip visi“, o mūsų juk „Kitaip“. Todėl yra savų kabliukų. Per abi šias kraštines sklypas pažemėja apie tris metrus. Ilgoji kraštinė žemėja apie porą metrų, o trumpoji dar bent metrą. Neįsivaizduoju, kaip reikia „laiptuoti“ tinklinę tvora. Ir šitoje vietoje pradeda kvepėti segmentais. Kas yra gerokai brangiau, bet vienu laipteliu kokybiškiau. Vienas segmentas (2.5×1.5m) kainuoja apie 25 eurus, plius 9 eurai už stulpą. Skaičiuojam – reikia maždaug 28 segmentų ir 30 stulpų. Už medžiagas maždaug 1000 eurų. Beliko išsiaiškinti, kiek kainuoja stulpo įbetonavimas ir sąmata bus aiški. Tiesa, liko visas 40 metrų fasadinės pusės. Tačiau ji bus aktyviai naudojama statybų metu, o po statybų bus keičiama, todėl jokio galutinio sprendimo ten statyti neapsimoka. Gal reikės tiesiog užtempti tinklą ant medinių kuolų, kuriuos lengvai paskui bus galima išimti? Tai vis tiek tik porai metų. Gal kas žinote kokius tvorų tvėrikus?

4 komentarai temoje “Tveriam tvorą

  1. Gote gali išsinuomot tvorą, dabar 2EUR/mėn segmentas 3,5m ilgio su visais reikiamais padėkliukais, ratukais vartam ir pan. Fasadinei pusei statybu metu manau optimalus variantas ir paprastai nusirenka, jei reikia kokiai fūrai įvažiuot sklypan.

    1. Pirmi darbai vyks tik rudenį, ir gana trumpam. Realios statybos bus nuo pavasario. Laikyti 40 metrų nuomotos tvoros per rudenį ir žiemą – šiokia tokia prabanga 🙂

  2. Ar galite parašyti iš kur rinkotės segmentus ir stulpelius. Noriu tvert ir niekaip negaliu rasti už prieinamą kainą. Ačiū

    1. Sveiki, tvora neužtverta dar, medžiagų nepirksiu kol nebus tvoros tvėrėjų. Patogiausia būtų, jei jie patys medžiagas nupirktų už gerą kainą. Kainas patikrinsim ir žiūrėsim, pirmiausia tvėrėjus reikia susirasti ir susitarti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.