Tvorą užtvėrėm. Daugmaž.

Tvora Tvėriau „samdymo“ būdu, todėl kaip visada viskas prasidėjo nuo paieškų/atrankos. Internete dažniausiai randami 3-4 tveriantys tvoras veikėjai. Matyt klientus medžioja internetu, todėl jų pilna visur – google, skelbimuose, ir pan. Taip pat keli iš jų prekiauja ir medžiagomis. Be to, dažnas pardavėjas taip pat gali užtverti.

Apklausiau penkis variantus. 70 metrų 1.5m aukščio tinklo. Norėdamas palyginti medžiagų kainų nepainiojau, domėjausi tik darbais. Ir vis tiek ne visi skaičiuoja vienodai. Vieni už metrus „su viskuo“, kiti už stulpelius ir tinklo tempimą atskirai, treti tiesiog pasakė galutinę kainą duotiems metrams. Suvedus daugmaž į vienodą formatą kainų skirtumas buvo 80€ nuo pigiausio iki brangiausio. Tai yra maždaug 20%. Pasirinkau vieną iš jų nes – gerai bendravo (ir paštu), turėjo laiko, greitai pateikė aiškią sąmatą. A, tiesa, dar buvo pigiausias 🙂 Sutarta buvo po savaitės, bet nemelavo, iškart pasakė, kad gali nespėt užbaigt kito objetko. Taip ir buvo.

Veiksmas prasidėjo pirmadienį, dviejų žmonių kompanija įbetonavo 3 kampinius stulpelius susipakavo namo. Atrodė įtartina. Paaiškino, kad taip reikia. Paskui per porą dienų turėjau surasti kur nupirkti vartelius, nes nusprendėme pasidaryti išėjimą ir kitoje sklypo pusėje, kad prireikus netektų eiti aplink visą perimetrą. Vartelius suradau už 130€ apverimas.lt Molėtų plente, pačių gamybos. Ne viskas ten idealiai, bet iš karto buvo patikrinta ar visos detalės tinka, ir priderinta kur reikėjo. Vartelius pats atidaviau tvėrėjams, jie dar tą pačią dieną juos įbetonavo, ir sukišo likusius stulpus. Šeštadienį buvo visas tinklas ištemptas, darbai paruošti pridavimui. Beliko atsiskaityti.

Kaina. Prieš pradėdamas planavau neperlipti 1000€ ribos abiejoms tvoros dalims. Atsiskaičius už pastovios tvoros etapą paaiškėjo, kad jau perlipau – sumoje 1050€. Išklotinė:

Virintas tinklas, 2.5mm storio, 10×5 akutė, žalias. 3x25m 207
48mm skersmens 2.5m ilgio cinkuotas/dažytas stulpelis su dangteliu, 25×8.7 217.5
Atraminis stulpelis, 38mm, 2m su tvirtinimu. 10×5.3 53
3mm įtempimo viela. 2x100m 13.2
Vielos įtempėjas 6×0.97 5.82
Tinklo prisegimo skabės 6×2 12
Darbas 330
Betonas 50
Varteliai 130
Papildomi darbai (+2 betonavimai) 20
Papildomos medžiagos (+2 stulpai) 15
 Suma: 1053.52€

Nuo medžiagų kainų dar buvo gauta 5% nuolaida, bet ji mikliai buvo atsiimta atgal su 30€ „už atvežimą ir sandėliavimą“. Realiai sąmatą sumaišė prieš tai neplanuoti varteliai.

Medžiagos. Skaičiuojant sąmatą tai labai svarbi dalis. Vien dėl medžiagų kaina gali smarkiai skirtis. Pavyzdžiui galima tą pačią tvorą užtverti iš 2mm vielos tinklo vietoje 2.5mm, ir tvirtinti tik ant 38mm storio stulpų. Kaina skirsis ženkliai, bet ir stovės ta tvora kitaip. Tinklo viela taip pat gali būti dažyta arba plastifikuota, kokybiškesne laikoma dažyta, dažas vangiau lupasi. Visos detalės būtinai karštai cinkuotos. Tinklo kainą dar lemia akutės dydis. Didesnė akutė – mažiau vielos, pigiau, atrodo blogiau.

Tinklą laikinai tvorai nusipirkau retą, skirtą miškui, ~20€ už 50 metrų. Planuoju jį kabinti prie medinių kuolų, jų reikės greičiausiai 13-15. Meistras užsiprašė po 10€ už stulpo įkasimą, taigi, 130€. Šioje vietoje sustabdžiau arklius, pasakiau „pagalvosim“. Dabar manau, kad susikasiu tuos stulpus pats, bus antras DIY po medžių kirtimo.

Įspūdžiai apie tvėrėjus – maišyti. Nors buvo (sąlyginai) nebrangūs, ir tinklinei tvorai miške paradinės tvoros reikalavimai netaikomi, bet:

 • Buvo kalbėta apie įbetonavimą bent 70cm. Nemaža dalis stulpų po įbetonavimo kyšojo ~2 metrus. Paaiškinimas – šaknys ir akmenys, neišėjo kitaip. Siūlė iškasti bet kurį stulpą, ir garantavo, kad bus 50+ cm.
 • Kai kurie stulpai smarkokai aptrinti. Gyrėsi, kad surinko iš visur paskutinius, nes sezonas baigiasi. Man tai kas? Aš mokėjau kaip už gerus. Kita vertus 48mm stulpų kaina sezono metu tikrai daug didesnė.
 • Sugebėjo subraižyti ir aptrinti naujus vartelius. Nesuprantu kaip. Buvo supakuoti polietilene, galėjo net tokius įbetonuoti.
 • Skirtingose kraštinėse tinklas įtemptas skirtingai. Vienur toje pačioje pusėje kaip viela, kitoje – priešingoje. Aiškino, kad galima ir taip ir anaip, o prie medžių neišėjo kitaip ištiesti tinklo.
 • Ne visi stulpai nupjauti vietoje. Turėtų kyšoti 10cm virš tinklo, o kai kur tinklas kyšo (kaip nuotraukoje).
 • Radau gerai nepriveržtų atramų ir įtempėjų, reikia pereiti pačiam.

Iš gerosios pusės:

 • Iš esmės kas buvo sutarta, tas ir padaryta. Pažadėtu laiku viskas buvo baigta, terminas nesistūmė.
 • Kaina nesikeitė apžiūrėjus teritoją. 3 metrų pažemėjimas 10 metrų atkarpoje tikrai įneša sudėtingumo darbui, su kuriuo buvo susitvarkyta.
 • Patys išsivalė trukdančius krūmus, nekliudė stambesnių medžių.
 • Įbetonavo vartelius kaip ir už dyką, nes dėl jų nebuvo tartasi iš anksto. Bet už tai atsirado dar du kuolai ir atrama 🙂
 • Gera komunikacija, visada galima paskambinti ar parašyti.

Taigi, sumoje vidutinis variantas. Žinant, kad kitas meistras padarys idealiai ir yra perfekcionistas, galima būtų sumokėti ir keliasdešimt eurų daugiau, bet mano atveju, kai tvora bus praktiškai nematoma, neapsimokėjo.  Žalioji tvora stovi jau beveik mėnesį, niekas nenuvertė, ir pati nenugriuvo 🙂 O medinius kuolus dar reikės pačiam užbaigti.

Vienas komentaras temoje “Tvorą užtvėrėm. Daugmaž.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.