Sklypas

Paskaitęs kitus blogus prisiminiau, kad nieko nerašiau apie sklypą. Pradžioje norėjau rašyti alia patarimų kaip pirkti, bet radau keliose vietose vos ne pažodžiui parašyta kaip norėjau. Pavyzdžiui, pas Gulbinų namus. Ten net sklypo plotas ir forma atitinka, tik orientacija kita 🙂

Vaizdas dar sklypo riboseTodėl parašysiu, kuo mūsų sklypas „kitaip“. Kaip tikriausiai jau skaitėte, yra keli svarbūs faktoriai, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant sklypą: vieta, vieta, vieta, forma, komunikacijos, dokumentai. Trumpai tariant reikia pirkti geroje vietoje (arti miesto), su geru susisiekimu, pageidautina ne soduose (dėl sklypo dydžio), su įvesta elektra/vandeniu/dujomis, taisyklingos formos ir lygų sklypą su padarytais kadastriniais matavimais.

Mes tai puikiai žinojome prieš pirkdami ir net prieš pradėdami ieškoti. O nusipirkome sklypą soduose, nelygaus reljefo (šlaitas), be jokių komunikacijų, net elektros. Kodėl? Todėl, kad labai svarbu yra vieta ir kaip ji „limpa“. Komunikacijos yra išsprendžiamas dalykas (va su elektra jau beveik metai murkdausi), bet jei atvažiavus nesinorės tame sklype būti, nepadės nei sklypo lygumas nei miesto vanduo. Mūsų sklypas turi ir pliusų, o kaip. Mes ne visiški bepročiai:

 • Vieta. 6km iki centro/darbo, 4km iki darželio. Darbą pasiekiu per 15 minučių, kamščių didesnių nenusimato. Atstumas iki darželio panašus kaip dabar, iki darbo +3km. Su automobiliu beveik nėra skirtumo, gal tik pėsčiam mažiau įmanoma pareit.
 • 12 arų prie pušynėlio, dalis pušyno sklype. Šitas faktorius leido nekreipti dėmesio į 3m aukščio skirtumą tarp aukščiausio ir žemiausio sklypo taško. Tai, be abejo, padiktavo ir „kitokį“ projektą.
 • Gatvelė: akligatvis. Atkarpa nuo mūsų sklypo naudojasi tik 8 kaimynai, visi nuolat gyvenantys. Eismas minimalus.
 • Sklypas tiesiogiai ribojasi tik su vienu kaimynu, trumpąja kraštine. Kitur miškelis, bendrijos žemė ir keliukas.
 • 200 metrų iki autobuso stotelės  – tik paeiti iki pagrindinio kelio, kuris žiemą dažnai valomas.
 • Tvarkingi kaimynai, su nemaža dalimi jau susipažinome praeitą vasarą. Yra jaunų šeimų, keli naujakuriai.
 • Sodų bendrija turi savo gręžinį, ir vandenį labai parasta įsivesti. Tiesa, to pirkdami nežinojome.

Sklypas buvo kiek apleistas, prižėlę krūmų ir slyvų, per nenaudojimo dešimtmetį. Viskas, ką pernai darėme – tvarkėme. Rinkom šiukšles, pjoviau medelius, galiausiai net žolę nušienavau. Kaimynams patiko 🙂 Pora vaizdelių dar prieš tvarkymą:

Šlaitas pernai, prieš sutvarkant

Krūmais/slyvomis apaugusi dalis

2 komentarai temoje “Sklypas

 1. Labai maloniai atrodo 🙂
  net prabangiai. Juk dažnai žmonės be reikalo taupo sklypui – perka už 20km ar/ir laukuose. O miškelis ir <10km iki centro – tiesiog būtinos sąlygos teisingam sklypui.

  1. Ačiū! Tas „prabangumas“ paskui pasireiškia sudėtingesniu projektu ir brangesniu namu ant kalnelio.. retas to ieško.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.