Elektros įvadas baigtas

skaitiklis0000O viskas prasidėjo 2014 metų gegužę/birželį. Tik keli mėnesiai po sklypo įsigijimo pradėjau klibinti elektros įvadą, kurio nebuvo. Tada prognozavau, kad įvadas kainuos ~5 kilolitus. Taip pat buvo planas elektrą turėti 2014-ų lapkritį. Su prognozėm.. taip vidutiniškai pavyko. Elektrą iš nuosavo lizdo pirmą kartą panaudojau 2015-ų rugsėjo 21-ą. Taigi, vos ne metais vėliau nei planuota. Iš tiesų buvo galima padaryti greičiau, tačiau žinojimas, kad statybos dar nevyks, ir įvado nereiks, leido judinti reikalus kada yra laiko. Daugiausiai laiko sugaišino patys lesto, neleisdami daryti įvado, kol nėra statybos leidimo, vos ne pusmetis prarastas.

Po statybos leidimo pasirašiau įvado sutartį su LESTO. Padariau nuosavą įvadą, varžų matavimus. Gavau pažymą iš VEI (viskas vyksta internetu per valdžios vartus arba bukai el. paštu, nėra ko ten eiti), ir pasirašius paslaugų tiekimo sutartį buvo pajungtas skaitiklis. Geras akibrokštas, kad LESTO meistras, statydamas skaitiklį paskambino, ir patarė statytis vienos laiko juostos skaitiklį, o ne dviejų. Logiška, statybų metu naktį darbai nevyks, tai kam mokėti už brangesnę dieninę elektrą? O planas kartą metuose keičiamas nemokamai. Taip ir padariau, ačiū meistrui.

Finansai. Šioje vietoje šiek tiek tiksliau prognozavosi. Suskaičiuojame išlaidas:

Toponuotrauka Lt 600.00 €173.77
Įvado projektas Lt 1,150.00 €333.06
Mokestis LESTO už įvedimą Lt 1,274.05 €368.99
Elektros įvadas su laidu ir dėžute Lt 1,450.18 €420.00
Mokestis VEI Lt 56.00 €16.22
Suma:
Lt 4,530.23 € 1,312.05

Ne tiek daug ir apsirikta, ir net gi įtilpta į šiek tiek mažesnę sumą. Šioje vietoje pagelbėjo ir įvado kainų pakeitimas nuo birželio pirmos. Tiesa, tą pačią toponuotrauką panaudojau ir projektuojant, tik elektros įvadui jų reikėjo platesnės, todėl mokėti teko daugiau. Fiziniam įvadui priklauso ir visas reikalingas laidas iki namo (varinis), vėliau liks tik įkasti su apsauga, ir elektra jau namo perimetre. Truputį gailiuosi, kad nepaieškojau statybinės elektros dėvėtos dėžutės skelbimuose, dabar už naują sumokėjau kaip už gerą. Daugelis statytojų sako, kad elektros įvadas – daugiausiai nervų suėdantis dalykas. Aš nelabai turiu su kuo palyginti, bet kai laikas nespaudžia, viskas gana ramiai pavyko.

Įdomus buvo paskutinis momentas, kai pajungus skaitiklį nuvažiavau patikrinti, ir elektros vis tiek nebuvo. Skambinu į LESTO, klausiu, ar viskas ok, ar viską sujungė ir ar turi veikti (nes niekas nepasakė tiesiai – o, jau turi būt elektra). Neprašau nieko tikrinti. Sako lyg ir turi būti viskas pajungta, bet vis tiek praneš inžinieriams. Meistrai tą pačią dieną atvažiuoja, tikrina, su skaitikliu viskas gerai. Skambina man, pasiaiškina situaciją, atsidaro mano dėžutę, randa ne taip sujungtą laidą, ištaiso klaidą, viskas užveikia. Viskas įvyksta bekalbant telefonu. Nepriklausė, bet sutvarkė. Ačiū ir antriems LESTO meistrams 🙂 Aš net nespėjau atvažiuoti į vietą.

Elektros tema nėra visiškai uždaryta, dar bus visas įvadas namo viduje, bet tai bus atskira epopėja kitų metų antroje pusėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.