Elektros įvadas – biurokratinė aklavietė

Gruodžio 15-ą gavau parengtą ir LESTO suderintą elektros įvado projektą. Trys kopijos + skaitmena, viskas tvarkingai, su visais antspaudais. Per lietų kitą dieną darbo sąskaita važiavau į naują LESTO KAS’iuką viršulkiškėse. Tik nelabai sėkmingai. Prieinu prie langelio su tikslu priduoti projektą ir pasirašyti sutartį. Taip pat susitaikęs su visomis iš to išplaukiančiomis finansinėmis pasekmėmis (sudarant sutartį savo dalį reikia iš karto sumokėti). Moteriškė prie langelio pavartė sutartį, pavartė, pakraipė ūsą ir uždavė esminį klausimą – „o kur statybos leidimas?“. Kaip tai kur.. planuose! Neturėsiu aš jo dar kelis mėnesius. Išvada paprasta – nėra statybos leidimo, nėra sutarties. Sąlygos išduotos gyvenamajam namui, todėl reikia namo registracijos dokumentų arba statybos leidimo (nors tai nebuvo akcentuota sąlygose). Į sklypą elektra nevedama, alia. Nuo sutarties pasirašymo rangovo konkursas ir darbai užtrunka 2-3 mėn. Žodžiu, jei statybos leidimo gavimas daug maž sutaps su statybų pradžia, elektros nebus dar kelis mėnesius. Reikės pagalvoti apie planą B. ir tikėtis, kad statybos leidimas bus gautas kaip įmanoma greičiau. Tiesą pasakius, truputį sunervavo.

4 komentarai temoje “Elektros įvadas – biurokratinė aklavietė

    1. Tiesą pasakius, po paskutinio pokalbio su LESTO, įmanoma ir be statybos leidimo. Reikia kažkokio sutikimo/pritarimo iš savivaldybės. Ne to, kur gavau. Kadangi savivaldybė apsisuks vėl tik per mėnesį, statybos leidimą greičiau gausiu.

  1. Turint statybos leidimą, pasirašius sutartį su LESTO, elektra pajungia per 2-3 dienas. Man pajungė per dvie dienas. Aišku pries tai turi būti pastatyta „el. Dėžute” ir atlikti varžų matavimai, bet tai gali padaryti dauguma elektriku ir tai neužtrunka

  2. Elektros ivadas galimas be statybos leidimo, ukininko sodyboje, kuri nepatenka i jokias saugomas teritorijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.