Juodgrindės ir grindų šiltinimas

Įrengus nulinę kanalizaciją kitas žingsnis yra grindų paruošimas ir betonavimas. Etapai keli – juodgrindės, apšiltinimas su vandens vamzdžiais, šildymo vamzdeliai ir galiausiai – pačios grindys.

Juodgrindės. Tai betono sluoksnis tiesiai ant smėlio (dažniausiai ~5cm), ant jo dėsis šiltinimas (putplastis). Žmonės jas daro, arba nedaro. Argumentai už:

 • apsaugo putplastį nuo graužikų ir kitų žemės reikalų
 • pagerina putplasčio savybes neleidžiant jam įgerti vandens iš žemės (sako kyla problemų skaičiuojant grindų šiluminę varžą, jei putplastis turi sąlyčio su gruntu)

Tiesą pasakius abu argumentai pakankamai kliba. Pirmas paremtas istorijomis „ardžiau grindis be juodgrindžių, mačiau kokie pelių lizdai putplastyje“. Istorijos sektos pačių statybininkų. Sakyčiau priklauso nuo pamatų tipo ir rostverko gylio. Gal dar nuo grunto ir vietovės. Antras argumentas neatrodo labai patikimas, nes 5cm betono nėra hidroizoliacija, jis taip pat praleidžia drėgmę, kad ir gerokai mažiau. Ar kyla problemų su varžos skaičiavimu nedarant juodgrindžių – matyt priklauso kas skaičiuoja. Nežinau. Argumentai prieš:

 • kaina

Kaina nebuvo tiek didelė, kad atsvertų galimą naudą, todėl juogrindes darėme. Plotas kažkur 80-90kvm. Betonavo ta pati įmonė, kuri statė sienas ir stogą. Atsivežė sijoto žvyro kalnelį, maišyklę-priekabą, ir per dieną išsilyginę, suvibravę išbetonavo. Tris dienas neleido vaikščioti. Tačiau užėjus vidun, ir supratus, kad viduje nebėra atviro grunto – jausmas geras. Vienas žingsnis arčiau švarių grindų.

Tik juodgrindėmis ilgiau džiaugtis neteko – darbai juda ir greitai buvo suklotas putplastis bei ant jo pakloti/paslėpti vandentiekio vamzdžiai. Putplasčio dėta 20+3cm, paklojus pirmą sluoksnį sukloti vamzdžiai, tada vamzdžiai apkloti antru sluoksniu, ir uždėti vientisi 3cm. Katilinėje galvojome, ar daryti tą patį storį, ar mažinti, nes kamino drenažo durelės padarytos per žemai (per vieną segmentą nuo grunto) ir grindys dalį jų gali uždengti. Planavome mažinti iki 15, bet galiausiai padarėme kaip ir visur – 20cm.

Pirmas sluoksnis, ir pradedami kloti vamzdžiai:

Katilinė

Svetainė. Pakraščiai, pamatas ir perdanga uždengta vata.

Sukloti vamzdžiai

Matosi, kad kamino drenažui padaryta kanalizacija, bet jungtis slėpsis grindyse. Pats susjungimas darytas gerokai vėliau, ir teko knisti jau baigtas grindis.

Vandens vamzdžių pradžia. Kairiau matosi magistraliniai šildymo vamzdžiai, kurie nuo siurblio iki kolektoriaus taip pat eina po grindimis.

Šildymo magistralė į antro aukšto kolektorių

Antro aukšto kolektorius aptarnauja pusantrinį ir antrą aukštą, šia siena teko nuvesti visus reikiamus vamzdžius iki grindų lygio.

Pakeliui, dar prieš ruošiant šildymo vamzdelius jau buvau atsirinkęs šilumos siurblį ir kas jį įrengs. Šilumos siurblio oras-vanduo išorinį ir vidinį blokus turi jungti vadinama „freono linija“. Išorinį bloką ir katilinę skiria svetainė. Turėjau minčių gal tą „freono liniją“ vesti per lauką, šalia svetainės, bet buvau greitai atkalbėtas. Taigi, pabaigus kloti putplastį atvažiavo montuotojai, atsiardė juostą, paklojo elektros laidus ir varinius freono vamzdžius iki taško lauke, kur bus išorinis blokas. Išardytą putplastį gražiai užklijavo atgal.

Pabaigus šiuos darbus buvo klojama plėvelė, tinklas ir vedžiojami šildymo vamzdeliai. Bet ta tema nusipelno atskiro įrašo.

 

6 komentarai temoje “Juodgrindės ir grindų šiltinimas

 1. Tai gi visiems įdomu kaina 🙂
  Kiek kainavo juodgrindės? Aš nedėsiu, tai man įdomu kiek sutaupysiu 😉

 2. iš juodgrindžių pliusų būtų dar ir tai, kad padeda apsidrausti nuo nekokybiško smėlio pagrindo paruošimo, kažkokių pasėdimų ir pan. Be to, esant juodgrindėms, paviršius lygesnis, gražiau gula šiltinimo putplastis.
  Hidroizoliacija (polietileno plėvelė) reikalinga abiem atvejais, tiek su, tiek be juodgrindžių

  1. Jeigu pagrindas neparuoštas, tai sės ir su juodgrindėm, jos juk neinkaruojamos į pamatą ir kiek žiūriu nearmuojamos. Gal kompensuos šiek tiek, bet pagrindą ruošti vis tiek reikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.