Mediena statybai

conv_dsc_8597 Atėjo laikas pradėti trečią etapą. O etapas, kaip žinia, prasideda nuo sąmatos suderinimo su statybininkais. Priekaištų dėl darbų kokybės savo statybininkams šiai dienai neturiu, bet dėl kainų kartais kyla rimtų klausimų. Stogo sąmata kol kas didžiausia iš visų trijų etapų. Ją panagrinėjus paaiškėjo, kad planuojama pirkti medieną, ir ją impregnuoti vietoje. Brangiausias dalykas, kaip žinia, yra rankinis darbas, todėl tas impregnavimas sudaro visai nevaikišką sumą. Todėl nutariau išsiaiškinti, kiek kainuoja nusipirkti jau impregnuotą ir antipirenu padengtą medieną (aišku džiovintą ir kalibruotą). Norint sužinoti kainą, reikia paruošti užsakomų detalių sąrašą. Va čia ir prasidėjo galvos skausmas.. Konstruktorius nurodė tik laikančias konstrukcijas žiniaraštyje – gegnes, mūrlotus, sijas. Jokių grebėstų, nei išilginių nei skersinių. Logiška, nes tai priklauso nuo dangos. Dalį išknisau iš ruukki montavimo instrukcijos, bet jiems rūpi tik grebėstai (skersiniai), kuriems rekomenduoja tokį egzotišką matmenį 100×22 mm. O kokio dydžio turi būti išilginiai grebėstai (dar vadinami „makaronais“)? Kažkur radau, kad aukštis ne mažiau 3cm, o plotis pagal gegnę (5cm). Standartiniai gaminiai būna 5x5cm, gal tokie geriau? O koks reikalingas abiejų grebėstų ilgis?  Su mūrlotais taip pat klausimas. Jie tokio nevaikiško ilgio – 11.7 ir 6.4 metro. Be to, stogai tai praktiškai du dvišlaičiai, todėl ir du rinkiniai detalių. Laikančiąsias stogo sijas reikia daryti vientisas ir klijuotas, o kaip su mūrlotais? Gal juos galima pvz du po 6m vietoj beveik 12os vientiso? Varžtai iš žiedo kas 1.5 metro, tai kiekvienam po 4 tektų.

Žodžiu padariau sąrašą „maždaug“, ir išsiuntinėjau gal 7-ioms įmonėms, užsiimančioms pjovimu ir džiovinimu. Per keturias dienas gavau vieną skambutį su paaiškinimu, kad nedaro tokių matmenų (labiausiai kliuvo 25cm pločio gegnė, daro tik 20cm). Bet paskambino pirmą dieną, ir paaiškino, kad į laišką neatsakinės, su dėtalėm. Vadybininkas nepatyręs ir pardavinėti net nebando (ar nemoka), bet už reakciją ir atvirumą – pliusas.

Kitus du pasiūlymus gavau po trijų dienų. Vienas labai trumpas, pažadėtas atitikties sertifikatas, impregnavimai ir džiovinimai, apie kalibravimą pasakyta „nereikalingas, nes pjovimo nukrypimai per aukštį bus ne daugiau, kaip 2mm“. Pala, o tai kaip per kitus matmenis? Juk kalibruoja atrodo visas tris kraštines. Kaina su PVM apie 3 kiloeurus.

Kitas pasiūlymas buvo trečdaliu (~€1000) brangesnis, bet labai detalus ir smulkus, su kalibravimu. Skaičiuota, kad reikalingi matmenys būtų po kalibravimo, dėl to gavosi vos ne kubu daugiau medienos prieš pjovimą (nusimeta net po ~5mm nuo kiekvienos kraštinės). Transportas abiem atvejais ~€60 su iškrovimu.

Likusios keturios įmonės neatsakė. Matyt verslas gyvena gerai, ir visi užimti pilnai, su „mažmena“ nesismulkina. Dabar liko išsiaiškinti, kaip su tuo kalibravimu, ar galima dalinti mūrlotus pusiau ir kokie yra standartiniai „makaronų“ matmenys. Tada bus galima užsakyti medieną ir pagalvoti apie stogo sumuštinį.

P.S. Vieną vakarą sugaišau skaičiuodamas skardos ir skardinių detalių kainą. ~160kvm stogui, ruukki classic, su visom vejalentėm, kaminėliais, tarpinėm po skarda ir t.t. kainomis su PVM iš katalogo gavosi €4.3k, bet dar būsiu kažką praleidęs tirkiausiai. Tik pusę kainos sudaro profilio lakštai, ir neįskaičiavau varžtų. Tikėkimės „išėjus į kontaktą“ su pardavėjais kaina sumažės..

8 komentarai temoje “Mediena statybai

 1. Normalios lentpjūvė išpjaus ir 100×22 ir 250 ir 300 pločio 🙂 net brangiau nepaprašys, nes jiems mažiau vargo – pjaustymo. Nors … 22mm neobliuotą kažin ar pjaus – per siaurai. 25mm – ok.
  O šiaip nesiparink dėl tų kelių mm. Jei lentos nelabai storos (100-200mm) tai džiūdamos jos kraipysis. Ir jei žalios bus tiesios, tai padžiuvusios – jau nelabai. Šiaip džiovinti riekia sustačios vertikaliai ir vieną ant kitos (-paslėgus). Kad per aukštį mažiausiai kraipytus.
  Impregnavimas tik makaronams reikalingas, manyčiau. Tik jie drėgmės gauna. Bet jei impregnuoti, tai normaliai džiovintus – mirkyti tiek parų kiek cm pločio …
  Vertikalūs ‘makaronai’ tikrai ne 5×5. Taip, yra reikalavimas. Lyg 3 lyg 2,5. Dėjau 5×2.5.
  Ar verta kalibruoti skaičiuokis. Gegnes dedant gali ‘kalibruoti’ – na gal papildomas dienos darbas. Ar jis vertas 1000€? manau kad ne.
  Beje, lietuviškai MURTAŠIAI o ne murlotai 😉 Dauguma juos pjauna 6 ir jungia. Ilgesnių negausi, nes ilgesnių rastų miške nepjauna. Nebent spec užsakymas.
  Į mailus įmonės nenoriai atsako, nes daug kretinų, kurie užklausas daro dešimtims įmonių. Žaisti tokiame konkurse dėl mažiausios kainos neverta. Verčiau rasti kelias įmones greta ir nuvažiuot pasikalbėt.
  Tai tiek, nežiniuko pastabų, iš savo 1 namo patirties.
  Po kiek dabar m3 kaina, nekalibruotos?
  O Ruukki kaina kažkokia nemaža gaunasi. Čerpinį stogas net pigiau… bet gal darbas brangesnis.

 2. Čia turbūt šitą blogą moteris rašo, pasigendu ūkiško vyriško loginio mastymo 🙂

  100×22 mm – čia lenta. Pekiskit standartine 100-150×2,5 ir bus ok.
  Priklausomai nuo lentpjūvės gali išpjauti ką nori iki 9m ir gal net ilgesnius gaminius. Murlotai (dažniausiai 100×150, 150×150) yra jungiami, skaičiuokit sujungimui -1m nes abu murlotai persidengia ~50cm per sujungimą. Tiesa sujungimą geriausia numatyti darant ankerius, kad varžtas eitų ties sujungimo viduriu 😉

  makaronai, nieko nepribursi imi 2,5×50 ir dedi, .

  Impregnavimas – Impregnuoti pačiam, o įpač statybioram kainuos brangiau nei vakuuminis gamykloje. apsaugo nuo kinvarpų ir gal dar kelių grybų, bet tikrai neapsaugos nuo pelėsio ar puvimo. Nepirkit medienos iš letpjuvės ipmregnuotos paprastai, nebus jokios naudos, nutepaeda zelionka kuri nieko neapsaugos. Geriau tada išvis neimpregnuoti.

  Kalibravimas – kalibruotą medieną turėjau tik namo stogo santvaroms. Mediena C24 kalibruota, obliuota su antspaudais atrodo kaip baldinė. Šiap nesu girdėjęs kad kas stogą darytų iš obliuotų, kalibruotų gegnių -prabanga. Visi kaimynai statėsi iš paprastos ir net iš žalios (nedžiovintos), tiesa vienam pasikraipė bet iš esmės ne pasaulio pabaiga. Pats garažo stogą palyginau sukdamas makaronus, nukripimai buvo iki 5mm per 7m o to net ir įgudusi aikis nepamatys kai susides skarda.

  Pernai dariau garažo stogą, pats skaičiavau medieną su konstruktoriaus pagalbą. Buvau jau pasimokę su medieną namo stogui, todėl pirkau džiovintą, impregnuotą vakuuminiu budu. Taip mažiausiai vargo ir mažiausiai likučių lieka. Žalia lenta gali pavirsti į propelerį jeigu nebus gerai prispausta.

  Gegnės užsakiau 7m ilgio pagamino 50LT brangiau už 1m3
  Kianos 1m3 2015m dar Litais
  Mediena ~600-650Lt
  džuovinimas ~80Lt
  Vakuuminis imregnavimas ~60Lt

  malonu buvo dirbti su medarvitas.lt ir pristatė nemokamai į Vilniaus r. Tik susišnekėti sunku su tuo vadybininku, labai greitai šneka, 50% nesuprantu dažniausiai ką sako, bet e-mailus atsako 🙂 Jie gali išpjauti ką tik nori.

  1. Pirmas sakinys nužudė. Nes tik vyrai gali būti ūkiški ir logiški! Ne vieną statybų blogą šiuo metu rašo moteris ir jie puikūs, išsamūs, įdomus, vertingi.
   O priežaščių, kodėl net ir vyras gali būti ne ūkiškas ar nelogiškas (manau, čia su lytimi niekaip nesusiję), t.y. nenorėti, nežinoti, negalėti kažko daryti, yra šimtai.

  2. Kuri čia vieta yra „ūkiškas vyriškas loginis mastymas“? Kaip padaryti „kaip pigiau“, ar kad būtų tik „ne pasaulio pabaiga“ su persimetusiomis gegnėmis? Kiekvienas turi skirtingus standartus. Vieni bando daryti tik tiek, kad užtektų minimumui – šiltina pagal minimalius STR’o reikalavimus, deda žalią medieną stogui, neimpregnuoja, nors ir vieno ir kito STR’as reikalauja (bet nesimatys gi). Juk pigu. Kiti bando išsiaiškinti, kaip reikia daryti, kad būtų iš tikro gerai, nes „kaip pigu“ galima nusipirkti gatavą, kam vargti su statybom? Kalibruotą medieną stogo konstrukcijoms rekomendavo ne vienas žmogus, įskaitant statybininkus, taip pat tai ne kartą rasta lentpjūvių rekomendacijose. Prabanga? Gali būt, €50 už m3 prabanga, sumoje apie €400. Džiovinimas irgi nepigus, o dar impregnavimas..

   Postas parašytas norint gauti kažkokių nuomonių. Nuomonės yra gerai, ir pasisakymas yra vertinamas. Tačiau šovinizmas ar negebėjimas perskaityti autoriaus vardo nėra labai vertinamas.

 3. jei butu like mygtukas, paspausciau ant Manto komentaro 😀

  nei kalibruotos nei obliuotos medienos stogui tikrai niekas nededa, ir esu garantuotas kad tie, kas neatsake i el pasta, nusprende, kad cia nerimtas uzklausimas 😉

  mediena tpjauta lentpjuveje tikrai nebuna idealiai lygi, taciau tai nelabai ir svarbu, nes stogdengiai dedami gegnes jas pripjaudineja kad viskas sueitu i viena lygi. Su makaronais taip pat siektiek lyginasi, nes vieni gaunasi siektiek storesni, kiti plonesni.

  man pjove http://rekvizitai.vz.lt/imone/pilaites_mediena/

 4. pasiziurekit kas yra kalibravimas tai yra matmenu islaikymas o kad ji bus susikraipiusi per toki ilgi tai faktas. nesu mates tiesios gegnes 6m ilgio. nebent tai butu klijuota mediena. dejau pacio ziema ispjauta ir iki vasaros galo dziovinta mediena be impregnavimo. rodos stogas nenugriuvo ir vanduo duobese nesikaupiau

 5. Makaronai 3×5 puikiai dirba savo darbą – ventiliacija. 5×5 makaronai – pinigų švaistymas.

  Stogo konstrukcija iš impregnuotos ir antipirenu padengtos medienos, džiovintos ir kalibruotos – prabangus ir retas variantas, bet turtingi žmonės gali sau tai leisti. Prieš metus tokios nusipirkti Vilniuje nebuvo įmanoma vasarą. Lenpjūvės sako, kad vasarą džiovyklų nejungia. Geriausiu atveju buvo natūraliai apdžiūvusios.

  Impregnuoti pačiam ar statybvietėje, o ne lentpjūvėje paprastai nardinant į vonią teisingas sprendimas.

 6. nepersistenkit sukdami pautus su tuo kalibravimu. Geriau ziurekit, kad teisingai gegnes sudetu. medzio serdis yra tarsi armatura betone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.