Tarpudarbis į pabaigą

vitrina Kaip ir planuota, gegužės mėnesį šis bei tas stūmėsi. Paskolos darbai prasidėjo nuo turto vertinimo, kuris buvo pradėtas iš karto po naujo baigtumo (29%) įregistravimo. Visoje šioje grandinėje kadastriniai-pažyma-registras-vertinimas labiausiai nervuoja vienintelė, mažiausiai kainuojanti dalis – pažyma apie nenukypimą nuo projekto iš statybų inspekcijos. Jos išdavimas kainuoja 16 eurų, bet trunka visas dvi savaites, ir tai jei skambinis ir klibini. Per tiek pat laiko gali padaryti kadastrinius matavimus, įregistruoti į RC, vertintojas paruoš naują vertinimą ir dar laiko liks. Bėda ta, kad visą ta grandinėlę reikės atlikti tikrai ne kartą ir ne du, norint gauti iš banko visą paskolą. Rankinis stabdis mėnesiui.. Tikėkimės surasiu kaip tai suoptimizuoti, ir darbų stabdyti neteks. Bet paskolą jau turime ir darbai tęsis!

Per tarpudarbį nupjoviau vieną pavojingai arti augusią pušį, ant kurios labai bambėjo statybininkai. Jie bamba dėl įvairiausių dalykų, bet pušis buvo tikrai arti namo sienos, ir šakos gulė ant stogo. Vengiant būsimų spyglių ir nulūžusių šakų ant hipotetinio stogo, ją vistik nupjoviau. Leidimo pjauti medį namų valdoje (ar sode) nereikia, jei yra pastatas ar įregistruotos statybos su daliniu baigtumu, su sąlyga, kad registre nėra sklype pažymėto saugotino želdyno. Mano atveju jis buvo pažymėtas, todėl reikėjo leidimo iš savivaldybės. Padaviau prašymą ir laukiau. Praktiškai praėjus paslaugos terminui skambinu į želdynų skyrių, teiraujuosi kur čia prašymas užstrigo. Gaunu atsakymą: „Oi, žinokit mes čia dar iš pernai metų prašymus nagrinėjame.“, bet iš karto sutarėm susitikti po poros dienų prie medžio, ir atvažiavęs visai malonus specialistas pažymėjo pušį kirtimui. Kitą dieną, jau su leidimu, ieškojau kas tą pušį nupjaus aukštalipiu būdu. Pjovimo paslaugų pasiūla yra, nupjovė vieni veikėjai už €50 (be smulkinimo ir išvežimo), bet porą dienų sugaišino (nes ne vietiniai), todėl kitą kartą rinkčiausi vietinius „bebriukus“. O pušį atidaviau kaimynui, kuris patenkintas, ką tik baigęs smulkinti nugriautą sandėliuką susinešė kalades malkoms.

pušis_su_ir_be

Kaip jau minėjau, prieš pat pušies kirtimą kaimynui daviau žalią šviesą nusigriauti būdelę, kuri gal ir visai būtų pravertusi, jei ne ta išpuvusi is savaime išgriuvusi galinė siena. Nusigriauti jis ją nusigriovė per porą vakarų, tačiau visas joje buvęs šlamštas liko po senu ruberoidu ir stiklo vata (?!). Kodėl ankstesnis savininkas norėjo apšiltinti būdelės stogą, man lieka paslaptis. Sienos juk tik viena lenta. Dabar turiu dilemą kur dėti kelis maišus stiklo vatos (sukuria neįtikįtinai bjauru dirbti, net tik kišant į maišus) ir kelis maišus seno ruberoido. Kažin, ar priims juos kokia stambiagabaričių aikštelė, ar apskritai kas nors? Šiukšlės dar nėra pilnai sutvarkytos, bandau rūšiuoti viską pradedant nuo supuvusių kibirų baigiant stiklo duženom ir buteliais.

sand1 sand2 sand3

Galvojau pats perkelti elektros dėžutę į namą, tačiau nepavyko gauti tokios prabangos kaip visa diena sklype, todėl teko atidėti geresniems laikams.

Po vakar pasirašytos kreditavimo sutarties naujas etapas praktiškai užsiuodžia. Vienu metu reikės pradėti judinti du dalykus – stogą ir langus. Langai bus mediniai, turėjau preliminarų pasiūlymą, bet paketai buvo skystoki, ir pasiūlymui jau daugiau nei metai. Paprašiau perskaičiuoti su šiltesniais paketais ir storesniu rėmu. Stogas reikalauja atskiro įrašo, kol kas pats žvalgausi stogo medienos, nes statybininkai planavo patys medieną impregnuoti vietoje, ir to darbo kainos man nepasirodė labai priimtinos. Išsiunčiau užklausimus gal penkioms lentpjūvėms. Dar reikėtų susikaičiuoti visą ruukki dangos komplektą, labai patiko detalūs katalogai ir ypač išsamios dengimo instrukcijos. Taip sužinojau reikiamų grebėstų matmenis, išilginius grebėstus (makaronus) pabūriau iš bendrų rekomendacijų. Konstruktorius nesivargino jų suskaičiuoti žiniaraštyje, nes neprisirišinėjo prie konkrečios dangos. Po to reikės patyrinėti difuzines plėveles, ir stogo sprendimai bus atrinkti.

20 komentarai temoje “Tarpudarbis į pabaigą

 1. Mes irgi dėl paskolos tą patį darome, tai nenukrypimą gan greit gavom, ilgiau statybų pradžią tvirtino, nes SUSIRGO tikrintoja, cmon.. Na o nuo kitos savaitės kelionė po bankus, kurį pasirinkote?

  1. Pasirinkome nordea. SEB’as užsisvaigo, kad „dabartinėmis rinkos sąlygomis“ jie negali pasiūlyti mažesnės maržos nei 1.65, dar prieš svarstymą. Nordea preliminariai kalba apie 1.5, o svarstymo metu gali ir sumažėti, nuo situacijos. Likusių dviejų bankų dėl vienokių ar kitokių priežasčių nesvarstėme.

   1. Kaip įdomiai, mūsų atvėju nordea apskritai nepakliūna į bankų sąrašą… bandysime seb, swd ir dnb, kitą savaitę bus aiškesnis vaizdas kas ir kaip.

 2. Pagal statybos normas: atrodo kad medžiai negali būti arčiau 3m? aš savus apvaliau …
  Nei stogo nei grindų nėr o jau 29%? nu gal…
  O impregnuoti gegnes tai tas pats kaip namie su botais vaikščioti 😉 tipo ‘o gal stogas prakiurs’? Impregnuoti verta nebent makaronus.
  Brangūs langai ir pigus stogas? Santykį subalansuoti gali geresnė metalinė-kompozitinė Gerard stogo danga 🙂 Na yra lenkiškas analogas. Kaimynas susidėjo, patenkintas kol kas.

  1. Pigus stogas yra bituminis arba šiferinis. Skardinis stogas nėra piguva (ypač ruukki), o pasirinktas jis dėl architektūros/išvaizdos, o ne dėl kainos. Ręsti stogą iš neipregnuotos medienos nerekomenduos nei vienas normalus statybininkas. Reiktų patikrinti STR’ą ta tema. Medžiai gali būti ir visai šalia namo, jei jie ten buvo prieš statant (būna net spec projektai įkomponuojant medžius į statinio formą). Mano atveju apie 3m iki artimiausio maždaug ir liko.

   1. Darau tai kas logiška. Sausai laikomos medienos impregnavimas nelogiškas.
    Man taip stogdengys patarė ir teko sutikti.
    Šiaip visi namai statomi iš neimpregnuotos faktiškai – lentpjūvės neimpregnuoja, pats žinai – tik dažo 😉
    O normalus bituminis nėra pigus sprendimas.

    1. Keletas strategiškai išdėstytų skylių difuzinėje plėvelėje (arba bloga plėvelė, arba neteisingai įrengta, etc.) ir iš sausos medienos po stogu bus šlapia mediena po stogu. Pridėkime 10-20 metų ir rezultatas pasimatys. Aišku, visi naujai pastatyti (ir betkaip pastatyti) namai stovi ir skamba. O technologija yra ilgalaikiam patvarumui užtikrinti. Lentpjūvės tiek dažo, tiek mirko, tiek slėginiuose induose vakuuminiu būdu impregnuoja. Pasirinkimas praktiškai visur yra.

     1. Taip, tenka sutikti 😉
      Jei statai ne pats ir atgrubnagiai gali pridaryti skylių, impregnuoti būtina.

     2. Visgi… Perpjaunu net savo impregnuotą lentą ir matau kad impregnavosi tik keli mm. Na galima mirkyti parą – gal 1cm įsigers. Ir ką? Jei stogas varva tai neišgelbės. Beje, impregnuoti reikia džiovintą medieną – tai bent pusmetis lauke, po stogu.

    2. Mediena parduodama džiovinta. Lauke ar džiovykloje, čia jau lentpjūvės reikalas, svarbu <20% būtų. Drėgnumą galima nesunkiai patikrinti atitinkamu prietaisu. Taip pat ir kalibruota parduodama, kas yra irgi labai rekomenduojama.
     Nebūčiau labai tikras, kad tie keli mm nieko nereiškia. Nuo sudrėkimo gal neapsaugos, bet grybeliui ar puvėsiui tie keli mm bus rimta kliūtis. Be to, impregnavimai pagal paskirtį būna du - antiseptinis ir antipireninis. Taip pat ir skirtingi impregnavimo būdai - tepimas, mirkymas ir jau minėtas vakuuminis indas.

 3. Cia pas Cerniauska lauket 2 sav pazymos? Man taip pat uzsitese apie 2 sav bet tik is penkto prasymo gavau patvirtinima, nes vis kazko truko. Bet paskutini kartta dokumentus sukeliau 11h ryte ir 17h jau rankose turejau pazyma.
  ps. Mobilu parasa priverte pasidaryt tik sita institucija…

  1. Ne, pas moterėlę tokią, kitas inspektorius atostogavo. Dokumentai buvo tvarkingi, tik vienoje vietoje praleidau namo unikalų numerį įrašyti, pataisiau tą pačią dieną. Pasiskambinus pasirodė, kad jie naujai gautus prašymus iškart pasideda termino pabaigai, t.y. jei pirmadienį padavei, tai kitos savaitės ketvirtadienį/penktadienį pasižiūrės. O kai pasižiūri, sutvarko per valandą-kitą. Tipo krūvis didelis..

   1. As tai pasiruosiau visus dokumentus, nuejau pas inspektoriu i konsultacija, sakau, va viskas, ka planuoju sukelti, ar gerai viskas? Sako, ar yra unikalus nr irasytas,? Parodziau, kad viskas yra sako ok, sukelk ir patvirtinsiu.
    Sukeliau pirma kart, po poros dienu – Atmesta, nes „Nera irasytas unikalus nr”. darkart sukeliau, vel atmete, be paaiskinimu.
    dar kart sukeliau ir pasiskambinau- sako nesumoketas mokestis. galvoju WTF, Praitais metais lyg ir nebuvo?!

    Beje, nors jau ilga laika diegiamos informacines sistemos, ir teoriskai Statybos inspektoriui patvirtinu sia pazyma, ja turi matyti tiek registru centras, tiek betkuri kita institucija – sistema neveikia. Tad pazyma fiziskai atspausdinama, uzdedami stampai su parasais, ir su tuo popiergaliu eini i Registru centra, kuriame moteriskes vel isnaujo stebisi ar inspektorius nedave jokio CD ar USB su elektronine versija? 😀

    Tai taip vat ir linksminausi su jais.
    https://www.dropbox.com/s/22ys9awbuixkpei/pazyma%20is%20inspekcijos.JPG?dl=0

  2. Aha, mobilus parašas irgi buvo mikliai įvaldytas. Nėr kur dėtis, kai pradedi su infostatyba dirbti.

 4. tas lentpjuvinis impregnavimas, tai tik pinigu ismetimas i bala. i dazyta vandeni imerkia ir iskart istraukia. geriau jau visai neimpregnuoti, nieko tam medziui nenutiks. O jei stogas prakiurs, tai nepades jokie impregnavimai

 5. Man atmetė, dėl :

  „nepateikėte pažymos (laisvos formos) apie atliktus statinio projekto, pagal kurį buvo išduotas statybą leidžiantis dokumentas, sprendinių pakeitimus – jei pakeitimai buvo atlikti arba pažymą, kad nebuvo keisti statinio projekto sprendiniai – jei sprendiniai keisti nebuvo. Pažymoje nurodyti leidimo ir statinio projekto parengimo data ir Nr.; ”

  gal turite pavyzdį kaip atrodo tą laisvos formos pažymą?

  1. Labas,

   kalba tikriausiai apie šitą pažymą: Pažymos pvz Galvojau ją susirinkti iš naujo, bet gavau šitą kopijuotą formą, ir užnaudojau 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.