Mūras – pirmas aukštas

Praeitą pirmadienį, kovo 14-ą, vos iš vakaro suderinus planą ir sąmatą, prasidėjo antrasis etapas – mūras. Ryte pataikiau nuvažiuoti kaip tik iškraunant pirmą mašiną (~8 kubus) arko blokelių. Nors gana padoriai snigo, viskas atrodė įkvepiančiai. DSC_8033Trečiadienį nuvažiavome su architektu apsižiūrėti kas kaip, tikėjomės rasti keletą išmūrytų eilių. Radome tas pačias blokelių paletes, nepaliestas. Kaip tik tuo momentu atvažiavo ir brigadininkas, pradėjo kažką pasakoti, kad laukia gero oro, ir kad veiksmas bus tik po vėlykų (po 2 savaičių). Na, oras iš tiesų buvo nelabai pavasariškas, naktimis gerokai žemiau minuso, sniego irgi netrūko. Populiariausias „medinis“ bajeris apie orus tuo metu buvo „Peržiemojome žiemą. Dabar beliko peržiemoti pavasarį.“. Susitaikiau su darbų nukėlimu, ir su sąlyga, kad žiema grįžo, o aš atostogavau, nusprendžiau pasirgti 🙂

Kitos savaitės antradienį paskambinau statybininkui pasitikslinti, kada ruošiasi pradėti darbus. Atsakymas buvo „Nesupratau klausimo. Mes nuo ketvirtadienio mūryjam.“. Kaip čia taip? Taip aš praleidau progą įamžinti pirmas blokelių eiles. Pamoka – patikima informacija apie darbus tik iš statybų vadovo, nes brigadininkas loja, o mūras važiuoja. Nuvažiavus į vietą radau kraunamas sąramas ir iš karto montuojamas ant pirmo aukšto – virtuvės langų.

DSC_8073

DSC_8052

Kol išmūrytas tik pirmas aukštas, kuris yra vos ne per pus mažesnis už antrą (dėl integruotos stoginės automobiliui), statinys atrodo mažas ir juokingas. O dar tie langai nuo-iki.. Žodžiu, gera pradžia tik pusė aukšto.

Per trečiadienį ketvirtadienį (vakar užvakar) pakilo darbo kambarys, kuris tarp aukštų šalia laiptinės, ir didelė dalis svetainės ant kalniuko.

conv_dsc_8087Svetainės pusė nuo kaimyno. Matosi įmūryta sąrama, laikysianti siją PT60 virš lango. Langas čia mažas (žemas), bet pločio per visą kambarį. Na.. architektūra, menas, visi reikalai.. 🙂

conv_dsc_8104O čia svetainės vitrinos vieta. Aukšta siena slepia būsimą laiptinę. Ta būdelė kairėje tikrai pradeda trukdyti, bent fotografavimui tai tikrai.DSC_8078Mūsų „bunkeris“ žiūrint iš gatvės pradeda įgauti namo bruožų. Po truputį. Tas tarpas tarp sienų prie man nežinomos paskirties kaušo – būsimas tambūras.

conv_dsc_8097O čia vaizdas iš virtuvės su išėjimu į žemutinę terasą pušų pusėje.

Šiandien turėjo būti sudėtos sijos virš ilgųjų langų ir vitrinos. Taip pat, gali būti baigti mūro darbai iki perdangos. Prieš dedant perdangą reikės išbetonuoti koloną, ant jos – perdangą laikančią gelžbetoninę siją virš viso dabartinio fasado. Betonavimas, manau, užtruks mažiausiai savaitę, gal dvi. Jei namas būtų vieno aukšto kvadratinė dėžutė su šlaitiniu stogu – absoliučiai visi mūro darbai būtų atsitikę per pusantros savaitės. Tikrai, greičiausias ir labiausiai matomas etapas.

2 komentarai temoje “Mūras – pirmas aukštas

 1. Déjà vu
  Kaimynas LABAI panašų statosi, su aukštomis siauromis vitrinomis ir yra toje pačioje stadijoje. Eh, lengva statyti ne savomis rankomis 😉
  Tokie langai lyg populiarėja, bet manau jų negalima dėti ten kur yra vaizdas, ten kur žmonės būna. Jie netinka pasižvalgymui, tinka tiesiog apšvietimui.
  Ramunai, čia yra daug įrašų ‘projektas’ bet projekto nėra! 🙂 – parodyk
  http://namai.indixy.com/category/projektas/

  1. Siaurieji langai yra būtent tik apšvietimui. Du tokie bus san. mazguose, o kiti du – kaip papildomi prie didesnių langų. Vitrinų pasižvalgymui tikrai užteks irgi 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.