Pamatai baigti

laiptinės langasPaskutines dvi savaites statybose vyravo ramybė. Pirmas etapas baigėsi pamatų užpylimu ir kolonos pagrindo išbetonavimu. Pamatai, kaip ir planuota, gavosi gana sudėtingi ir brangūs. Nei pirmas, nei antras faktas, žinoma, nenustebino. Sąmatos buvo sudarytos teisingai, tik reljefo ypatumai šiek tiek ištempė grafiką. Tačiau išties gana retai darant pamatus padaroma ir patalpa su perdanga bei langu 🙂 Gaila, kad iš katilinės/rūsio ne visada toks mielas vaizdas bus.

conv_dsc_7991 Užpylus pamatus sumažėjo iškasto smėlio krūvos, pasislėpė išrausti apkasai, galima geriau įsivaizduoti gabaritus ir sklypo lygį aplink. Štai čia matosi viršutinė dalis – būsima svetainė ir plikas priestato pamatas. Ši sklypo dalis labai gražiai išsilygino ir „suvalgė“ visas nereikalingas aplinkines žemių krūvas. Tačiau išryškino sklypo nelygumus skirtingose pamato pusėse.

 

Prieškambaris, virtuvė ir katilinė, žvelgiant nuo derlingojo grunto krūvos. Matosi ir svetainės vieta kairiau karučio.conv_dsc_7998

Gan sudėtingas mazgas – arko mūro surišimas su haus mūru ir monolitine perdanga. Armuojamas kartu su perdanga, arko blokeliai tiesiog įbetonuoti. Šis fasadinės pusės „perkritimas“ padarytas tyčia, jis skirs svetainės tūrį nuo viso likusio namo.conv_dsc_7976

Matosi paskutinis darbas – išbetonuotas kolonos pagrindas. Priešais matomą langą bus automobilio vieta. Kairiau lango – laiptinė į svetainę ir antrą aukštą. Paletė ir lenta atremtą į haus sienelę, kurios nebuvo konstruktyve, bet teko daryti, nes ji visa užpilta žemėmis nuo šlaito pusės.conv_dsc_8000

Ta pati virtuvė/prieškambaris, iš viršaus. Dėja, tambūras vis dar užverstas kažkokiais lentgaliais 🙂conv_dsc_8002

Smagu, kad etapas baigtas. Dar smagiau, kad šiandien prasideda naujas etapas – praktiškai nestojant pradėsime mūro darbus. Su statybininku išnarstėme mūro konstruktyvą po kaulelį, visas montuojamas ir surenkamas sąramas (kurių yra tikrai pakankamai), monolitinius žiedus, perdangas. Pats mūras yra savaime suprantamas, ir tokio sudėtingumo darbas, kad net neverta minėti. Mūro sąmata gavosi apie 10% mažesnė nei pamatų. Keletą darbų palikome „pagal faktą“ – mūrijamas vidines pertvaras (neaišku kiek reikės), kamino komplektą (medžiagas). Jaučiuosi pakankamai neblogai įsigilinęs į konstruktyvą ir apsišvietęs perdangų montavimo ypatumuose 🙂 Pradedu laukti atvažiuojant „arko“ palečių ir kylančių sienų. Mūro etapui atseikėti du mėnesiai – tai reiškia gegužės viduryje vaikščiosime po miegamuosius antrame aukšte?!

6 komentarai temoje “Pamatai baigti

    1. Tikras bunkeris, tik šaudymo anga platoka. Na, bet su laiku.. 🙂 Statome vienuose iš gausių Antakalnio sodų 🙂

  1. na atrodo tikrai viskas ganetinai sudetingai.
    ziuriu jusu (Gan sudėtingas mazgas – arko mūro surišimas su haus mūru ir monolitine perdanga.) ir bandau suprast ka kaip daret? pirma ismurijot arko blokelius ir uzdejot sarama ant pusantro blokelio „kolonos” o tada uzpylet ta kampa betonu?

    ps. ar as tik nemaciau, ar projekto/fasado neviesinat?

    1. Panašiai ir buvo. Išmūryta siena, padėta sąrama, kraštas paliktas „dantytas“. Klojant armatūrą perdangai, paskutiniai strypai buvo užlenkti žemyn, kad surištų kampą su perdanga. Tada viskas užlieta kartu. Įrašas apie projektą bus ilgas ir sudėtingas, tad dar „neprieina rankos“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.