Pamatai 1: žemės darbai

Kalno lyginimas

Darbų pradžios laukėme tiek ilgai, kad net patiems atrodė nelabai realu, kad čia kažkas prasidės. Tai draugai, tai kaimynė kokia klausė „na, tai kada, ar jau?“, o vis keldavosi tolyn. Statybininkai užgaišo dar savaitę – dėl lapkričio liūčių nespėjo baigti kito objekto. Bet.. nuo pirmadienio (gruodžio 7) darbas verda. Vakare atvažiavęs neberadau namo vietoje augalinio sluoksnio ir šalia stūksojo 3 metrų aukščio kalnelis. Tai pat buvo išvežti du metus kaupti iškirsti vaismedžiai. Vakar nužymėjo pastato ašis, ir šiandien jau kasė tranšėjas viršutinei pamatų daliai.

Taip pat šiandien susitikau aikštelėje su gana skubotai rastu statybos prižiūrėtoju. Buvo pirmas trišalis susirinkimas. Statybininkai, kaip priklauso, iš karto pasijuto nepatogiai ir prižiūrimi. TP uždavė klausimų ir susidėliojo grafiką. Aš supratau, kad kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių – iškilo pirmi klausimai, kurių neturėtų būti:

  • Nevienodas gruntas

    Viršutinės dalies gruntas yra nevienalytis. Geologija daryta viename taške, bet už gerų penketos metrų yra akivaizdžiai tiesiog pliažinio smėliuko, kuris nesitankina padoriai. Gerai, kad jo atrodo nedaug, bus bandoma iškasti ir pakeisti tinkamu gruntu prieš sutankinant.

  • Prie virtuvės terasos numatyta atraminė sienelė, kurią gali tekti padaryti pirmu etapu. Ji sąmatoje nefigūravo, nes brėžiniuose jos nesimatė. Tiesą pasakius net neaišku, kaip galutinai ji atrodys.
  • Dvi pušys grėsmingai arti būsimos sienos, o dar arčiau kasamos tranšėjos (metras-du). Gali tekti imti leidimą kirtimui.
  • Statybininkas sako, kad sklype netilps kasamas gruntas ir reikės išvežinėti. Sandėliuosim kiek telpa, o paskui žiūrėsim.

Darbai sukasi dienomis, rytoj planas pradėti viršutinės dalies betonavimą (kiek galima). Priežiūra atvažiuos sutikrinti sutankinimo ir armatūrų. Aš turiu pamąstymų apie gruntus ir medžius.

Jei toks tempas tęsis, nežinau, ar spėsiu aprašinėti. Statybininkų pažadas pamatus pabaigti iki kalėdų vis dar galioja. Žiūrėsim.

Juodžemio kalnelis
Priestato vieta ir dalis svetainės

10 komentarai temoje “Pamatai 1: žemės darbai

    1. Priežiūros kaina nustatoma individualiai, pagal objekto sudėtingumą, ir manau tokius faktorius kaip atstumas ir pan. Mano atveju apie €250 už mėnesį.

  1. Ramunai, su techniniu taip ir toliau ketini dirbti „uz menesi” ?

    Pagalvojai kokie „tempai” bus sausio-kovo menesiais? 🙂

    paprastai, techniniui mokama uz atvaziavimo karta. Jei manai, kad dabar sitam techniniui mokesi uz menesi, o paskui susirasi kita, tai turesi problemu, kai reikes pridavinet nama, ir gauti techninio parasa 🙂 technines priezioros civilines atsakomybes draudima darei? 🙂 Infostatyboi deklaravai technini priziuretoja? statybos pradzia? 🙂 cia tik pora hintu apie ka siulau pagalvot 🙂

    Darbu vadova irgi samdai?

    1. Darbus atlieka įmonė, tai vadovas „gautas“ kartu su darbininkais. Techninis prižiūrėtojas nustato kainą už mėnesį su apibrėžtu atvažiavimų skaičiumi: kartas per savaitę neplanuoto vizito ir visių slepiamų darbų priežiūra prieš paslepiant. Manau toks įkainojimas logiškas, ir skaičiuojant po porą kartų per savaitę gaunasi pigiau, nei buvo kitas pasiūlymas. Be to, priežiūrą atlieka taip pat įmonė.

  2. Vadova privaloma samdyt. Draudimas prieziuros 400-500e kainuoja, bet paprastai „praeina” be draudimo individualus namai. Prieziuros kaina dazniausiai sudaro 2% statybos kainos, as dazniausiai 50e uz atvaziavima skaiciuoju..

    1. Grubiai kartais skaičiuojant mano priežiūra kainuoja panašiai. Vienas variantas prašė net daugiau. Draudimas priklauso nuo sąmatos ir termino. Mano atveju ~ €100

  3. Sveikinu su darbų pradžia!

    Kokio gylio bus padas? Pamatas kaip suprantu bus juostiniai, palikit pakankamai vietos jei ruošiatės šiltinti, hidroizoliuoti, min. 1m iš abiejų pusių nes po to bus problemų prieiti. Dar vienas bjaurus dalykas, kad po to tą duobę viduje reikia užpilti ir labai gerai sutrombuoti, labai gerai! Nes mes ir trombavom ir vandenį pylėm ir per žiema stovėjo, bet kadangi vidurys nebuvo judintas, kraštai vistiek sėdo kelis mm ir to užteko kad sienos suskiltų.

    1. Ačiū už sveikinimus 🙂 Padas 20cm storio, o sirtingose vietose jis skirtingame gylyje. Viršuje – aukščiau (~60cm), apatinėje dalyje giliau (~1.3m). Sienos bus keliamos tik pavasarį, nežinau kaip su sėdimais iki to. Vidurinė dalis net neiškasta beveik (bus nuotraukų), pabaigus bus užpilta smėliu iki pamato, vidaus vibravimo planuose nemačiau. Po padu gruntas gerai sutankintas vibroplokšte, savaime suprantama.

  4. Atgalinis pranešimas: Vieneri statybų metai | Namas Kitaip

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.