Pamatai 3: pirmieji pakeitimai

kasimas Praeitą savaitę kasimas įgavo pagreitį. Vienas iš nemalonių šalutinių efektų – nebebuvo kur dėti iškasto grunto. Teko išvežinėti po €100 už mašiną. Reikėjo 5 mašinų.. Priestato pamatus sumūrijo (tikriau – surinko) ir užliejo betonu. Tą patį padarė ir su dalimi svetainės pamatų.

Berenkant dvi eiles haus blokelių svetainės pamatui išaiškėjo dar vienas nemalonus momentas – topo nuotrauka nebuvo padaryta labai tiksliai toje vietoje, greičiausiai tai įtakojo tuo metu ten dar augę krūmynai ir sunkus priėjimas.

aukščiai„Pagal popierius“ žemės lygis per visą namą ten turėtų būti toks pats. Realybėje – miško pusė aukštesnė pusmetriu. Kadangi ten auga medžiai, išlyginti to ploto normaliai nepavyks, o turėti terasą duobėje – nelabai viliojanti perspektyva. Buvo priimtas sprendimas pakelti svetainės pamatą per vieną blokelį. Tai vis tiek nepakankamas aukštis tai vietai, bet keliant daugiau labai pasikeičia visos kitų dalių aukštis.

pamatai_paruoštiPakeitimas toks, kad toje vietoje pamatai pagilėja 25cm, o visų mazgų sąntykis lieka toks pats. Reiškia – visas namas pakyla 25cm, naujas nulis tampa nulis+250. Teigiamas momentas – mažiau reikės iškasti grunto apatinėje dalyje. Neigiamas – papildoma eilė hidroizoliuotų, apšiltintų blokelių ir vietomis aukštesnio cokolio galimybė. Šį sprendimą suderinau su architektu, kuris susidomėjęs net apsilankė statybų aikštelėje. Belieka sugaudyti, ar nulis teisingai pakilo, ir ar nepabėgo koks matmuo. Pasekmės gali būti labai reikšmingos.

Buvo ir kitas pakeitimas. Kažkaip konstruktyve viena siena nurodyta kaip mūrijama iš arko blokelių, kai tuo tarpu realybėje ji 2/3 bus užkasta šlaito. Pakvipo konstruktyvo pakeitimu. Konstruktorius sutiko, kad jei žemės užsikasa bent pusmetris – arko nelaikys ir reikia kelti tokią pačią sieną, kaip pamatas – Haus P30 su pakankamai armatūros. Vėl, plius 7 kvadratiniai metrai hidroizoliuoto, apšiltinto mūro, kuris net neturėjo būti minimas šiame etape. Konstruktorius nebuvo nusiteikęs kažko perbraižyti, todėl teks tai iškomunikuoti pačiam ir kažkaip sužiūrėti.

apatinė_dalisIki gruodžio 20 buvo išlygintas pagrindinės dalies pagrindas, ir suklota didesnė dalis XPS’o po padu. Bet dalį dar reikės iškasti ir išlyginti prieš suklojant. Tiesa, prisikasė iki gero, kieto grunto, sako galima naudoti kaip skaldą, nereikia net sutanknti. Bet šiandien lyja – rytoj dar smarkiau lis. Nežinau, kaip tai paveiks darbus, bet akivaizdu, kad „planas – iki kalėdų“ nepavyko gan gausiai.

Per šią savaitę išmoktos pamokos:

  • Prieš darant projektą pasidaryti kuo detalesnę topo nuotrauką visam plotui, kuris gali būti naudojamas. Geriausiai – su konkrečiai pažymėtais medžiais, jei jų yra.
  • Susiskaičiuoti kiek reikės sandėliuoti grunto ir paruošti atitinkamai vietos sklype, tai nėra taip sunku, daugybos lentelė. Mes galėjome tikrai daugiau sutalpinti, o paskui vis tiek reikės sklypą lyginti. O jei netelpa, bent bus numatytos išlaidos išvežimui.

pamatai_užpiltiaikštelė

 

pagrindas2pagrindas1

 

 

 

 

7 komentarai temoje “Pamatai 3: pirmieji pakeitimai

    1. Ne visas ten toks smėliukas, bet didžiojis dalis. Jei dar reikės išvežti, pranešt? 🙂

    1. Tiesa, porą postų rašiau, kad statybininkai panikavo dėl jų padėties. Planuose yra bent tą pasvirusią šalinti.

  1. Ar pasiteisino haus blokeliai pamatams? Mes taip pat dairomės į juos, atrodo labai su jais viskas paprasta, ir kaina palyginus mažesnė nei kito tipo pamatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.