Statybininkai

Kurį laiką, sausio-vasario mėnesį didžiausias galvos skausmas buvo statybininkai, tiksliau jų nebuvimas. Variantus turėjau keturis: rekomenduoti bendradarbės, rekomenduoti žmonos draugės (lankėmės jų statytame name), architekto pažystamas ir pabaigoje dar prijungėm į piešinėlį bendradarbio statybininką, irgi rekomendavo. Visi daro visus darbus nuo pamatų iki raktų, visi užrekomenduoti stipriai. Bendravimas vyko maždaug taip: paskambini, paaiškini situaciją, pasidomi ar gali/domina, ir daliniesi informacija. Su pirmais dviem susiskambinau anksčiausiai.

  • Bendradarbės rekomenduoti pasiklausinėjo kur sklypas, pasakė, kad būtų kitoje vilniaus pusėje – neapsiimtų. Dabar normaliai. Bet turi ir kitų variantų, tai neaišku. Nusiunčiau brėžinius, vėliau dar vienus, patikslintus. Nesulaukiau nei skambučio nei kitokio atsakymo.
  • Žmonos draugės statybininkai atstovauja kiek žinomesnę įmonę, net turinčią svetainę ir platinančią tam tikras medžiagas. Nusiuntus pradinį brėžinį paskambino, nes pasigedo matmenų. Geras ženklas, reiškia domisi. Nusiunčiau patikslintus brėžinius. Taip pat nieko po to negirdėjau (minimu mėnuo praėjo).
  • Paskambinau architekto pažįstamam statybininkui. Brėžinių siųst nereikėjo, pats architektas buvo permetęs. Situacija maždaug aiški, paprašė paskambint po kelių dienų, kai daugiau kažką turės. Taip ir padariau. Per daug į sąmatas nelįsdamas „primetė“, ir įvardino pirmuosius skaičiukus. Grubiai 750-800 eurų už kvadratą, su pilna apdaila. Buvau perspėtas, kad statybininkas daro gerai ir nėra iš pigiųjų, bet kaina visai pataikė į lūkesčius. Tiesą, po pasiklausinėjimo apie konstrukcijos ypatumus kilo klausimų apie šiltinimą neoporu ir apdailą medžiu, buvo pasiūlymas pabendrauti su konstruktoriumi. Gal ir geras ženklas, bet jaučiasi, kad dirba pagrinde su vata.
  • Paskutinis rastas buvo bendradarbio statybininkas. Bendradarbis patenkintas, papasakojo apie bendravimą ir apie kitus daromus projektus. Skambėjo neblogai, pasukau. Dideliai nuostabai – gavau pasiūlymą susitikti iš karto, tą pačią dieną (buvo vasario devinta, atrodo). Iš karto atsispaudinom brėžinius ir aptarėm visą projektą, gan smulkiai. Parodė sprendimų nuotraukų iš statomų namų, buvo pakalbėta apie geoterminį šildymą, langus ir panašias smulkmenas. Matosi, kad žmogus nori suprasti kas per daiktas planuojamas. Siūlė važiuoti pažiūrėti į vietą dėl tokių detalių, kaip privažiavimas vilkikams, sklypo padėtis ir t.t. Bendravimas paliko tikrai gerą įspūdį, nevyniojama į vatą, keliami klausimai kur reikia, ir, pasak bendradarbio, sudaromos labai tikslios sąmatos, kurios pridedamos prie sutarties. Sumoje, vienas stipresnių kandidatų, norintis dirbti ir bendraujantis. Firma, beje, irgi turi svetainę ir pakankamai darbų pavyzdžių. Gyvuoja ne vienus metus.

Dėl sąmatų – visus atvejus vienija, manau, vienas dalykas. Tai žinojimas, kad bus konstruktyvas, ir nenorėjimas daryti sąmatos du kartus. Nes padarius „preliminariai“ ir gavus konstruktyvą reikės perdaryti. Pats tai suprasdamas jų irgi neklibinau papildomai. Nieko, pasidarysim konstruktyvą ir užbaigsim tą konkursą. Perspektyviausi atrodo paskutiniai du.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.