Tiesą pasakius, vainiką iškėlė praeitą ketvirtadienį. Kiek apie šią tradiciją žinojau iki to – tai reiškia, kad mūras baigtas, maksimalus aukštis pasiektas. Įdomūs buvo statybininkai, kurie nuvažiavus apžiūrėti atėjo pabendrauti. Tokie geros nuotaikos, linksmi, dviese vienas per kitą man pasakojo, koks vienas mano pažystamas (kuriam jie statė namą prieš kelis metus) geras ir savas. Aš sutikau, aha, šitas tikrai bendraujantis pilietis, su visais kalbą randa. Paskui pasakojo kaip jiems jis stalą padengė pabaigus darbus – tada pradėjau užuosti ne taip ir subtiliai paslėptą mintį. Pagalvojau sau, tikrai, pabaigus visus darbus galiu ir pavaišinti. Aišku, kalbėjo jie dar daug ką, bet aš ne viską supratau, nes kalbėjo jie, žinoma, rusiškai. Kažkada mokiausi tą kalbą (kitaip iš vis nieko nebūčiau pagavęs), bet ilgi metai nenaudojimo ir specifinis statybų žodynas daro savo – bent trečdalį tikrai praleidau. Tai pasišypsojau, pagalvojau kas tas „zalatnyk“, ką jis turi su siena, ir nuėjau rūpintis savo reikalais. Savaitgalį pasigyriau uošviui, kad jau iškėlė vainiką. Sako „o tai balių statybininkams padarei?“. Kaip tai, dabar? Ko aš nežinojau, kad tas „balius“ turėjo būti tik pakėlus vainiką, o ne pabaigus visus-visus darbus. Logiška, nes tie patys mūrininkai į aikštelę gali ir nebegrįžti. Deja, penktadienį visi darbai buvo baigti, išmūrytos negausios vidinės pertvaros, sutvarkytos ir išvežtos šiukšlės, netgi iššluota kur po stogu. Statybininkų vadovas smagiai juokėsi, kai paaiškinau koks įvyko nesusipratimas. Bet jau buvo vėlu.
Būtent per penktadienį iškilo 9 metrai schiedel kamino, kurį pavyko tikrai pigiai nusipirkti. Kaminas atskirai prie sienos netvirtintas, bet jį laiko dvi perdangos, turėtų pakakti.
Dabar apie liūdnesnius dalykus. Pabaigus mūrą baigėsi antras statybos etapas. Kiti etapai bus (logiškai) stogas ir fasadas. Deja, finansavimas jiems dar nesuorganizuotas. Bankas paskolą gali išduoti gana greitai, tačiau iki to reikia padaryti keletą užtrunkančių dalykų. Pagrindinis – turto vertinimas. Jis negali niekaip atsitikti, kol nėra padaryti nebaigto statinio kadastriniai matavimai. O matavimai negalioja, kol jie nėra įregistruoti registrų centre. O įregistruoti matavimų negalima, kol nėra pažymos apie statybų (ne)nukrypimą nuo projekto iš statybų inspekcijos. Taigi – matavimų bylos parengimas: savaitė, pažyma iš ispekcijos – dvi savaitės, įregistravimas – kelios dienos. Plius vertinimas savaitė, ir paskolos popierizmas dar bent savaitė. Taip mes gauname minimum mėnesio ilgio petrauką, per kurią į bestogį mūra lis pavasario lietūs (jau pradėjo) ir pūs pro langų angas vėjai. Gegužės mėnesį statybininkai aikštelėje greičiausiai nesilankys.
Aš apie galimą pertrauką žinojau iš anksto, ir bandžiau imtis priemonių jos išvengti. Todėl užsakiau matavimus ir pažymą tik pabaigus pamatus. Byla buvo padaryta, pažyma gauta, ir įregistravimas baigtas.. praeitą savaitę. Bet per tą laiką (mėnesį) pakilo visas mūras. Turto vertintojai atsisako vertinti pagal matavimus, darytus 8% pastato, kai pastatyta jau daugiau nei 20%, ar kiek ten dabar bus. Reziume – toks bandymas apgauti grafiką – pinigai į balą. Nedarykite taip. Arba reikia daryti ekstra matavimus, papildomai mokant pinigus už greitį ir gauti realybę daugmaž atitinkantį įregistravimą.
Per tą mėnesį tikiuosi keletą darbų pasidaryti pats. Pavyzdžiui, atvesti į namą elektrą (perkeltį dėžutę iš lauko į rūsį), su kaimyno pagalba pašalinti apgriuvusią būdelę priešais vitriną, suorganizuoti į sieną beveik besiremiančios pušies nukirtimą (savivaldybė jau savaitė kaip vėluoja išduoti tam leidimą). Esant geriems orams jau labai norisi ten ką nors veikti, gal gegužė nepraeis veltui.
Dailiai ismurinta.
Man idomu finansai. Kiek kainavo esama visa dezute (medziagos + darbas)
Tokia smagi netipine dezute 🙂
Vainika dazniausiai matydavau, kai gegnes jau budavo suremtos pries stogdengius, o ne po muro. 🙂
Tikrai netipinė, bet iš to ir džiaugsmas ir vargas 🙂
Kaip matau iš kamino išmūrijimo, židinio kapsulės nebus, tik krosnelė?
Kaip kaminas išvestas svetainėje – nesimato. Tiesiog neįdomi pasirodė nuotrauka: išdaužytas blokelis reikiamame aukštyje, ir kyšo (tūno giliau) kamino alkūnė. Kadangi židinį rengiausi net du kartus, manau, jog pajungimas šiuo atveju tinka ir židiniui, ir krosnelei.
Tiesa, dar ziuriu, kad galai nera gerai ismuryti- nematau, kad butu ivertintas murlotu aukstis 150 ar 200mm pagal konstrukcija. Palyginkit kaip padaryta pas jus ir tarkim:
http://1.bp.blogspot.com/-WbQ22ornknw/VWdCrJdSTSI/AAAAAAAABJc/JxyP-Gy0qys/s1600/2014-08-07%2B19.38.53.jpg
Kad galai būtų blogai išmūryti, turėjo suklysti trys žmonės – konstruktorius, statybininkai, ir techninė priežiūra. Padaryta yra tiksliai pagal konstruktyvą. Šoniniai mūrlotai yra 100×150, jie dėsis ant žiedo. Gegnės 250 aukščio, su iškarpa užleisti ant mūrloto. Viskas pagal projektą (konstruktyvą) gerai.
Nu tikekim, kad bus gerai, bet ar pats isivaizduoji koks bus atstumas tarp galinio muro virsaus ir gegniu apacios? Butu idomu pamatyti si konstruktyvo mazga 🙂
Manau tarpelis bus mažiau nei 5cm, plius jis bus uždengtas šiltalu. Mazgas atrodo daug maž taip:
Nu taip, siuo atveju problemos nera, nes stoge pusmetris siltinimo 🙂 Toks netipinis sprendimas pas mus.
Patarimas: Jei žinote, kad bankas tikrai suteiks paskolą, tik reikalingas laikas atlikti biurokratinius žingsnius, pabandykite pasiskolinti iš giminių, pažįstamų. Tokią sumą, kad užtektų pradėti darbus kol tvarkomi popieriai. Kai bankas perves reikiamus pinigus, iškarto atsikaitysite su giminaičiais ir draugais.
Aš savo statybose taip dariau, skolinausi iš giminaičių ir nesunkiai atiduodavau, nes skolindavausi minimumą, o gaudauvau gerokai daugiau.
Taip jokie darbai nebuvo stabdomi.
Kad bankas duos paskolą žinau, tik vis tiek nenoriu pradėti darbus rizikuodamas pritrūkti pinigų. Tiesiog, tas mėnuo nėra vertas rizikos. Dar priedo statybininkai neprognozuojami – atvažiuos brigada, uždengs stogą per savaitę, kas tada? 🙂
Naudinga informacija, mūsų tas pats laukia baigus pamatus.
del popierizmo prie vertinant – labai pazistamas jausmas, mano patarimas, labai sekti terminus, ir paciam pusinti viska (skambineti, klausineti, dometis), jei gerai pamenu. Laikas dirbtinai/netycia gaisinamas kiekviename kiekvienos institucijos zingsnyje. Beje, ar jus jau turite adresa? Mano atveju, sugaisau dar ~2savaites nes reikejo gauti adresa naujai statomam namui (tame paciame sklype jau yra vienas gyvenamasis namas). Statybu inspektorius labai nustebo, kai praejus porai dienu po termino paskambinau jam ir paklausiau kodel dar nera pazymos apie nebaigta statyba be nuokrypiu (visi dokumentai pateikti per infostatyba) nes, jis net nebuvo mates tu dokumentu. DOkumenta israse per diena, taciau nuvykus registruoti pasirode, kad inspektorius uzrase bloga data (ne tie metai), vel grizau pas inspektoriu, jis perrasineti dokumento negali, nors pripazista klaida, galu gale susiskambino su savivaldybes darbuotoja, ir patvirtino, kad ranka pataisys 😀 vien tik sitiem „datos taisymo” m veiksmam sugaisau 2 dienas, nors turbut jei pats nebuciau domejesis, butu uztruke 2 savaites..
kas liecia, % baigtuma ir turto ivertinimo dydi, manau butu nelogiska vertinti mazesniu baigtumu nei kad yra istikruju, nes juk bankas ismokes 80% nuo ikeisto turto vertes 🙂
ps. man irgi labai butu idomu isgirsti kiek € kainavo nuo pamatu iki to kas padaryta dabar?
Sekmes.
Adresą įsigijom jau registruodami pirmą kartą. Dėl baigtumo procentų – ne problema. Kas neįvertinta pirmu vertinimu, būtų įvertintą antru. Svarbu užtektų pinigų vienam etapui. Taip, įkėlus pažymai į infostatybą reikės paskambinėti, kad neužtruktų ar neužkliūtų.
Sveiki,
ar galetumete pasidalinti murininku kontaktais, jei patenkinti likote? Dekui.
Sveiki. Mūro darbus (kaip ir pamatus, stogą..) atliko viena įmonė. Jie tikrai nėra pigūs, bet kokybė atitinkama.