Resta 2016: trumpas apsilankymas

Kaip žinia, kasmet balandžio gale vyksta statytojų (ir šiaip žioplių) meka, didžiausia statybų paroda Resta. Bandžiau ten nuvažiuoti pernai, paskutinę dieną, šeštadienį. Pamenu kamštis buvo dar laisvės prospekte. Teko apsisukti ir važiuoti namo. Šiemet bandžiau visus pergudrauti, ir nuvažiuoti vidury darbo dienos, penktadienį. Bet sudalyvavimas vis tiek gavosi komiškas. Vidury darbo dienos „pabėgau“ iš darbo, ir apie trečią valandą buvau litexpo. Pakvietimą netyčia gavau už dyką, todėl bilietų laukti nereikėjo, nors kaip visada didžiausios eilės ir kamščiai – prie parkingo (litexpo tikrai šioje vietoje kažką praleido). Ką pavyko nuveikti per tas labai trumpas tris valandas:

 • Pasikalbėjau apie ruukki skardą su vienais pardavėjais. Uždaviau klausimą kas keičia skardą, jei pažeidžiama 50m techninių savybių arba trumpesnė estetinė garantija. Negavau atsakymo. Bet sužinojau kaip lengvai ji montuojasi (classic profilis), pasidarė gaila pinigų už būsimą montavimą.
 • Sutikau vieną pažįstamą vadybininką uponor stende, prie šildymo/vėdinimo. Pirmą kartą pamačiau plastikinius ventiliacijos ortakius. Buvau smulkiai apšviestas apie šildymo vamzdelius, plastikinius kolektorius, šildymą/vėdinimą sienomis-lubomis su gipskartonyje įmontuotais vamzdeliais, ir kitas įdomybes. Gavau šildymo/vėdinimo projektuotojų kontaktų. Realiai tame stende praleidau pusę savo apsilankymo laiko. Tie plastikiniai vėdinimo vamzdžiai atrodo tikrai įdomiai.
 • Užsukau į komfovento/amalvos stendą. Gavau 14% nuolaidą rotoriniam rekuperatoriui mainais į truputį asmeninių duomenų. Papasakojo, kad metų pabaigoje bus modelių atnaujinimas, ir esami modeliai bus pardavinėjami su nauja automatika (C6 atrodo vietoj C4). Nuolaida galioja iki spalio. Nežinau, ar spėsiu pasinaudot.
 • Nepavyko rasti Knauf stendo ir pasidomėti apie jų vatas fasadui/stogui. Visokių parokų pilna, o šito nesimato. Nusprendžiau, kad greičiausia politika kažkokia – arba parodos organizatorių, arba pačio knaufo.
 • Trumpam sudalyvavau August BVI pristatyme. Kadangi statau sodybą jau buvo gana informatyviai parašiusi ta tema, nieko labai naujo nesužinojau. Argumentai, kodėl reikia turėtį įrenginio dydžio (~2m skersmens) „blyną“ ant pievutės neįtikino. Kiemo estetinis vaizdas yra svarbiau už patogumą kartą metuose aptarnauti kažkokį įrenginį.

Daugmaž tada ir baigėsi parodos laikas. Labiausiai gaila langų/durų pavilijonų, į kuriuos net neužsukau. O būtent dabar ir yra metas rinktis medinius, šiltus langus. Juos gamina ilgiau nei mėnesį, gal net du. Todėl išsiaiškinus su banku tai bus pirmas darbas, kurį reikės padaryti – užsakyti langus.

 

5 komentarai temoje “Resta 2016: trumpas apsilankymas

 1. Kapiliarinis šildymas/vėdinimas – ne mūsų klimatui. Labiau vėdinimui skirtas.
  Lankstūs plastikiniai ortakiai jau ne naujiena – šiais metais pardavėjų/gamintojų padaugėjo gal 3 kartus. Visa ta produkcija panaši, manyčiau. Visi lyg rašo apie antibakterinę plastmasę kažkokią 🙂 Naudosiu.

  1. Aš kalbėjau apie standžius vėdinimo vamzdžius, tokių pačių matmenų kaip skardiniai, tik iš specialaus plastiko. Juos siūlo tik uponor’as. Lankstūs aktualu tik tada, kai labai žemos lubos, kitu atveju per daug minusų.
   Šildymas/vėsinimas per sieną/lubas šiuo atveju irgi ne kapiliarinis. Tai spec. gipso kartono plokštės su vamzdeliais viduje, per kuriuos leidžiamas termofikatas, visai kaip šildomomis grindimis. Tik pvz. vėsinant lubas nešalta kojoms, ir vėsinamas viršuje susikaupęs karštas oras.

   1. Plastmasiniai lygūs ortakiai – jokia naujiena, juos gamina kas tik netingi. Bet Uponor aišku kur kas mandresni, antistatiniai visokie, pilna sistema. Na nežinau ar tai patogiau už geležį, o brangiau – tikrai.
    Va lankstūs visai patrauklūs statantiems patiems – paprasta montuoti. O jei ne pats darai, tai sutaupo tik statybininkai 😉

 2. jei ieskai langu, tai siemet tikrai buvo su kuo pasisneket, nes priesingai nei pernai (buvo 3 langu atstovai) buvo tikrai nemazai langistu.

  1. Nelabai ko vertos tos šnekos. Arabų pripūsti visi moka, o juk reikia pagal skaičiukus spręsti, pačiam į charakteristikas pasigilinus.
   Aišku, parodos gerai naujienas pamatyt. Jų šiek tiek buvo.
   Bet langus išsirinkau tuos kurių parodoje šiais metais rodos nebuvo, gamintojus pasirinkau tuos kurių parodoje niekad nebuvo 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.