Užšalimas ir atlydys

Būsima laiptinėDarbai sustojo iš karto po švenčių. Tarpušventyje statybininkai dar bandė užpylinėti haus   blokelius, bet kai naktį pranešė -8 ir daugiau, techninė priežiūra iškart suskambino ir sustabdė darbus. Jei būtų statybininkų valia, mačiau norėjo rizikuoti ir betonuoti, kai dieną buvo apie -5. Alia, betonas su spec priedais. Gal tiek to.

Pradėjo snigti, visi susirinko karučius, uždengė sumontuotus blokelius (kad neprisnigtų į vidų) ir išėjo atostogauti. Mes nuvažiuodavome pažiūrėti kaip gražiai kalniukas apsnigęs, dar pačiuožėm nuo aplinkinių trasų. 2016-ųjų sausis iš esmės buvo šaltokas. 10 ar 15 minuso buvo normali temperatūra. Bet tik sausis. Atšilo jam dar nesibaigus, ir nuo 25-os, praėjus mėnesiui nuo sustabdymo, darbai atsinaujino. Esminis darbas – užbetonuoti visus pamatų blokelius. Tai padarė per pirmą savaitę. Dar spėjo sumūryti mažą katilinės sieną su langu iš arko blokų. Šią savaitę buvo nuteptas pamatų perimetras bitumine mastika, paruoštas paviršius hidroizoliacijos lydymui. Taip pat turėjo būti išpildytas vienas sudėtingesnis mazgas, kur jungiasi arko siena su haus, vienoje ašyje. Tam buvo išlietas monolitas, surištas su perdanga, tuo pačiu užbetonuojant dalį arko blokelio. Galutinis sprendimas ne visiškai sutapo su konstruktoriaus rekomendacija įbetonuoti varžtus į haus sieną, paskui su jais pritraukti monolitą, bet dabartinis sprendimas atrodo patikimai, o ir priežiūra nesipriešino. Antradienį buvo suklijuota dalis šiltinimo iš vidaus. Vakar pajudėjo hidroizoliacija, buvo sumontuoti klojiniai perdangai. Tikriausiai ketvirtadienį perdanga ir buvo užlieta.

bendrasIš pamatų etapo liko ne tiek ir daug:

  • Sujungti svetainės dalies pamatus su apatine dalimi. Tam reikia užhidroizoliuoti (baigta), apšiltinti, ir užpilti dabartinį tarpą aplink pamatus bent iš tos pusės.
  • Galutinai apšiltinti visą pamatų perimetrą iš lauko ir iš vidaus. Iš lauko XPS, iš vidaus EPS. Tiesa, priestato pamato šiltinti nereikia.
  • Įrengti monolitinės kolonos pagrindą. Ši kolona laikys namo kampą ties parkingu. Šioje vietoje niekas net nepradėta.

Nors visa tai turėjo būti baigta iki švenčių, bet statybininkus galima suprasti – paskaičiavo kaip lygiai vietai, o čia su kalnais kalneliais reikalai labiau komplikuoti. Dabartiniu tempu vis dar patenkintas, nors trukdė stiprūs vėjai, du kartus dingusi elektra, lietus, bet darbas vyko.

bitumasKliūrkos – kol kas tik dvi. Viena – gerieji statybininkai apšiltino vidinę pamato dalį XPS’u vietoj EPS’o. Kai paklausiau kodėl – susimąstė. Bet sako „juk šitas dar geriau?“. Negaliu nesutikti, man tinka, tačiau sąmatoje EPS’as, o sąmata nesikeis. Darbų vadovas keiktelėjo, ir nurašė į nuostolius tuos porą šimtų eurų. Būna ir blogiau, gerai, kad tik virtuvės dalį spėjo išklijuoti. Antroji – bitumine mastika ištepė priestato pamatėlį. Nežinau, ar nesugalvojo užhidroizoliuoti. Vėl gi, samatoje to nėra, o sąmata nesuderinus nesikeičia. O, kad visos klaidos tokios būtų.. 🙂

3 komentarai temoje “Užšalimas ir atlydys

    1. Taaaip.. tikrai, bent keliais aspektais namas nestandartinis. Jei būtų standartinis, blogą būčiau užvadinęs „namas kaip visų“, arba „dar vienas paprastas namas“ 🙂 Tiesa, gelžbetoninė perdanga tik virš katilinės. Tarp aukštų bus paprasta surenkama.

  1. Oho, tikrai gražu skaityti, kaip tokie jauni ir energingi žmonės pildo savo svajones apie nuosavą stogą virš galvos 🙂 Sekmės ir kantrybės konstruojant savo namus, nes jos tikrai prireiks, tiek grindis, tiek šildymą klojant, tiek ir renkantis kokias užuolaidas kabinti 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.