Vidaus elektra

Kadangi praeitą savaitę name pradėjo veikti dvi rozetės, reikėtų papasakoti, kaip to buvo pasiekta. Su elektriku buvo sutarta gerokai iš anksto, gal lapkritį. Darbai turėjo prasidėti gruodžio gale, prieš šventes. Elektrikas pažįstamas, galima sakyti giminė, dirba Kaune, tačiau sutiko atvažiuoti į Vilnių. Kainą sutarėme be kažkokių ypatingų nuolaidų, bet vis tiek buvo kartais pigiau nei vietiniai pasiūlymai. Susidėjome langus, baiginėjo fasadą ir stogą. Lauko apšvietimo laidus fasade išsivedžiojau pats. Orai šalo, buvo panašu, kad tinkavimas palauks pavasario, todėl skubos dėl elektros kaip ir nebuvo. O gruodį buvo viena tiesiog „ledinė“ savaitė, plikšala, avarijos. Elektrikui taip pat nepasisekė. Užsipirkęs dalių paskutiniam užsakymui prieš atvažiavimą pas mane ėjo iš paduotuvės, slydo ant laiptelio, griuvo – lūžęs kaulas kažkur prie čiurnos. Gipsas ir bent mėnuo nejudrumo. Kitas variantas patikimo elektriko kainavo 2.5 karto brangiau. Vilniečiai moka kainomis nustebinti. Šaltis niekur nesitraukė, užsiiminėjau eiliniu baigtumo registravimu ir darbais, kuriuos galima padaryti viduje, kaip pvz. laiptai. Nusprendžiau palaukti. Sulaukiau vasarį, po dviejų mėnesių gipso.

Vyrai atvažiavo energingi, nors vienas raišas, bet dirbti nusiteikę. Iš karto pasimatė, kad patirtį kaupė ne vieną dešimtmetį. Esminis reikalavimas darbų pradžiai – rozečių ir apšvietimo planai. Juos analizavosi dar prieš atvažiuodami, vietoje aptarėme, derinome sprendimus. Reikėjo ne kartą šlifuoti ir keisti sprendimus, kur dėti jungiklius pvz. laiptų apšvietimui, kad nereikėtų vaikščioti tamsoje, kad nereikėtų kažkur pastoviai eiti, norint tik išjungti šviesą ir pan. Nors brėžinius sudėlioti padėjo interjero specialistė, bet elektrikai patys greitai identifikavo problemines vietas ir paprašė patikslinti. Išgryninome, sprendimus pateikėme jau bedarant. Buvo įdomesnių vietų, kur meistrai turėtų spjaudytis – kaip apšvietimo laidų montavimas šlaitiniame stoge ant PIR plokščių, jų nepergrežiant. Tos vietos dar laukia papildomi sandarinimo darbai (foliją vis tiek pažeidė).

Dirbo greitai. Kol vienas aiškinasi brėžinius, kitas jau gręžia aiškias vietas. Pirmą aukštą – virtuvę, san. mazgą, prieangį ir sandėliuką padarė per pirmą dieną. Viską užbaigė per šešias darbo dienas. Paprastai, sako, namui užtenka savaitės. Išvedžiojo apie 1.3 kilometro elektros laidų, pajungė „Eaton“ skydą, dar pravedė keliasdešimt metrų UTP kabelio nuo media/tv vietos į vietą maršrutizavimui. UTP laidus nuvedžiau ir iki vietų, kur stovės šilumos siurblys bei rekuperatorius (skirtingi namo kampai). Su silpnomis srovėmis ir UTP – apie pusantro kilometro laidų.

 

 

 

 

 

 

 

Iš praktinių patarimų – iš karto sugaudė vietas kur bus šildymo kolektoriai ir ten atvedė po maitinimą, taip pat išvedė lauk laidą BVĮ orapūtei, lauko vartams, telefonspynei (maitinimą ir silpnas sroves). Apie daugelį tų dalykų net nespėtum pagalvoti. Prie skydo palikome maitinimo laidą optinio interneto keitikliui, ir numatėme vamzdį optikos laidui iki gatvės. Viltis mūsų motina, gal ir tas internetas kada nors gatvėje atsiras. Liko vienas praleistas/užmirštas laidas – šilumos siurblio išoriniam blokui. Bet jį bus galima pravesti kartu su freono vamzdžiais iš tos pačios katilinės. Trifaziai laidai atvesti iki orkaitės ir šilumos siurblio vidinio bloko vietos. Vienas trifazis išvestas į lauką, parkinge. Ateičiai.. 🙂 Vienfazį palikome ir laukui prie pagrindinės terasos, pasikrauti ką nors lauke.

Liko tik atvesti įvado laidą vidun, ir viską sujungti. Bet iki to dar atsitiko signalizacija bei tinkavimas.

2 komentarai temoje “Vidaus elektra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.